GÜNDEM

Ahmet ve Mehmet Altan'ın evinden çıkan deliller şaşırtmadı

Darbe için oluşturulmaya çalışılan kaos ortamına hizmet eden çabalarıyla sık sık gündeme gelen Ahmet Altan ve Mehmet Altan'ın evinden ikisi F serisi, 6 ayrı 1 dolar ele geçirilirken, yine aynı evde Fethullah Gülen'in sohbet kasetlerinin orjinal basımları bulundu.

Konular: 1 dolar, 15 temmuz darbe girişimi, evi, Fetullahçı Terör Örgütü,

Terör örgütü FETÖ'ye yönelik soruşturumalar kapsamında gözaltına alınan Ahmet ve Mehmet Altan'ın ev aramalarında ele geçirilen suç delilleri şaşırtmadı.

Mehmet Altan'ın evinden ikisi F serisi 6 ayrı 1 dolar ele geçirilirken yine aynı evde Fethullah Gülen'in sohbet kasetlerinin orjinal basımları bulundu.

Aramalarda çok sayıda sim kart, flash bellek, CD ve disket gibi dijital deliller de ele geçirildi.ÇOK SAYIDA TELEFON VE SİM KART

Yine İstanbul 5. Sulh Ceza Hakimliği'nin kararı ile Ahmet Altan'a ait Kadıköy Göztepe Mahallesi'ndeki evinde yapılan aramada çalışma odasında çok sayıda disket, flash bellek, telefon kartı ve laptop gibi dijital materyaller bulundu.

Ahmet Altan'ın evinde çok sayıda telefon ve sim kart bulundurması da dikkat çekti. Elden edilen dijital materyaller İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince incelemeye alındı.

Yorumlar