GÜNDEM

Ömer Halis Demir Lisesi’nde eğitime başlandı

15 Temmuz darbe girişimi gecesi cuntacı hainler tarafından şehit edilen Kahraman Ömer Halisdemir adı verilen Anadolu Lisesi’nde bugün eğitime başlandı.

Konular: 15 temmuz, ilk ders, Şehit, ömer halisdemir lisesi,

2016-2017 eğitim öğretim yılı açılışı dolayısıyla Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem ve Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, Şehit Ömer Halis Demir Anadolu Lisesi’nde düzenlenen törene katıldı.

Erdem ve Tekin yeni eğitim öğretim yılının ilk dersini öğrencilerle birlikte çaldı. Törene Şehit Ömer Halisdemir’in eşi Hatice Halisdemir’de katıldı. Öğrencilere ‘15 Temmuz 2016 Türkiye’yi Darbeyle İşgal Teşebbüsü’ ve ’15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitlerimizin Anısına’ isimli iki kitapçık dağıtıldı.

ŞEHİTLERİ ANMA HAFTASI

Ardından sınıfları gezen Bakan Yardımcısı Erdem ile Ömer Halisdemir’in kızı Elifnur Halisdemir’in de okuduğu sınıfta konuşan Müsteşar Tekin, “Bu haftayı 15 Temmuz demokrasi zaferi ve şehitlerimizi anma temasına ayırdık. Bu hafta boyunca bu anlamda başka etkinlikler olacak. Türkiye genelinde birçok okulumuzda şehitlerimizin isimlerini verdik. Bu okulda Ömer Halis Demir diye bu 15 Temmuz’da bütün sürecin kırılma noktasını teşkil eden büyük kahramanlık gösteren bir şehidimizin ismini bu okula verdik. Allah başta Ömer Halisdemir olmak üzere bütün şehitlerimizin mekanını cennet eylesin. Allah yeni eğitim öğretim yılında sorunsuz sıkıntısız hayırlı bir eğitim öğretimi yılı tamamlamamızı nasip etsin” şeklinde konuştu.

Şehit Ömer Halis Demir Anadolu Lisesi’nde ilk gün

VİDEO FİLM GÖSTERİLECEK

Okullarda öğrencilere darbe girişimiyle ilgili gösterilecek iki videoyla ilgili Tekin, “Bu iki video film çocuklarımıza gösterilecek. Birde biz bir genelge yayımladık. Bu hafta boyunca yapılacak etkinlikleri tanımladık. Bu sadece bir yol haritası. Başka okullarımızda şehitlerimizin yakınları, gazilerimiz davet ediliyor ziyaret ediliyor. Bu tür etkinlikler yapılıyor. Türkiye’nin her tarafında şuanda aynı etkinlikler yapılıyor." şeklinde konuştu.

Şehit Ömer Halis Demir Anadolu Lisesi’nde ilk gün

“ÇOK ÖZEL HAZIRLANMIŞ BİR KİTAPÇIK”

Bakan Yardımcısı Erdem ise, öğrencilere dağıtılan kitapçıklarla ilgili, “Çok özel hazırlanmış bir kitapçık. İnşallah her satırını tek tek okuyup içinizde de şehit yakınları, gazi yakınları var. yaşamamızın bir gayesi vardır. Milli manevi değerlerimize sahip olabilmek. Bu ülke için yeri geldiğinde hiç çekinmeden can verebilmektir. 15 Temmuz bunun örneğiydi. İnşallah hem bu manevi değerler hem de bilim ve teknolojinin öncelikleriyle, dünya vatandaşı olabilmek, iyi bilim adamları olabilmek için çalışacağız” açıklamasında bulundu.

Şehit Ömer Halis Demir Anadolu Lisesi’nde ilk gün

Şehit Ömer Halis Demir Anadolu Lisesi’nde ilk gün

Yorumlar