GÜNDEM

Rizelilerden Cerattepe bildirisi

Cerattepe'de yapılacak madencilik faaliyetlerinin durdurulması için açılan davanın Rize’de görülecek karar duruşması öncesi, Rizeli gençler tarafından "Vatansever Rizeli Gençler" imzasıyla bir bildiri yayımlandı.

Konular: büyükelçi, amerika, artvin cerattepe, doğa,

Artvin Cerattepe'de madencilik faaliyetleri için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın, 'Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) Olumlu' raporunun yürütmesinin durdurulması ve iptali istemiyle açılan davanın karar duruşması 19 Eylül Pazartesi günü Rize İdare Mahkemesi'nde görülecek. Dava öncesinde ise "Vatansever Rizeli Gençler" imzasıyla "Kimse şunu unutmasın burası ülkenin yıkılmaz kalesi Rize'dir" denilerek Rize'de bir bildiri yayımlandı.

Yayımlanan bildiride, 'Ülkenin karışması ve bölünmesini isteyen ve bu yönde çalışan dış mihraklarca Cerattepe’nin bahane edilerek Karadeniz’de ikinci bir Gezi Parkı ortamının saf ve temiz Artvin halkının galeyana getirilip Artvin’de oluşturulmak istendiği belirtilerek, millet bilinci yoksunu Öğrenci Kolektiflerinin de bu fırsattan istifadeyle ortalığı karıştırma niyetinde oldukları ifade edildi ve duyarlı Vatansever Rizeli Gençler olarak duruşmanın yapılacağı 19 Eylül Pazartesi günü saat 08:00'dan itibaren Rize Adliyesi önünde yer alacaklarını kaydedilerek, “Kimse şunu unutmasın burası ülkenin yıkılmaz kalesi Rize'dir, bayrağa karşı olanın hakkı kötektir.” ifadesine yer verildi.

 İşte o bildiri:


Sevgili Hemşehrilerimiz:

Ülkemizin karışması ve bölünmesi için elinden gelen her şeytanlığı yapan dış mikraklar şimdi de 'Cerattepe'yi' bahane ederek saf ve temiz Artvin halkını galeyana getirip ikinci bir 'Gezi Parkı' ortamı oluşturmak peşinde.

Ülkemizin utanç kaynağı, maneviyat, millet bilinci yoksunu öğrenci kollektifleri de bu fırsattan istifade, ortalığı karıştırma niyetinde. Almanya bağlantılı kişilerin finansman desteğiyle çok sayıda araç ve envanterle Rize Adliyesi'ne gelecek olan bu insanlar devletimizin milli çıkarlarına tahammül edemeyen vatan düşmanlarıdır. Dün FETÖ'nün yaptığıyla yarın bunların yapacağı arasından bir fark yoktur.

Bizler duyarlı vatanperver Rizeli Gençler olarak duruşmanın yapılacağı 19 Eylül Pazartesi günü Saat 08:00'dan itibaren Rize Adliyesi önünde yerimizi alacağız. Hiç bir protesto veya taşkınlığa izin vermeyeceğiz. Kimse şunu unutmasın burası ülkenin yıkılmaz kalesi Rize'dir. Bayrağa karşı olanın hakkı kötektir.

Not: Çıkarabilecekleri taşkınlıklara ve saldırılara karşı gerekli önlem niteliğinde yardımcı envanterlerimizle geleceğiz :)

İmza: VATANSEVER RİZELİ GENÇLER!


Yorumlar