GÜNDEM

Yıldırım: Ya İstiklal Ya Ölüm!

Başbakan Binali Yıldırım, Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov ile ortak basın toplantısında konuştu.

Konular: başbakan binali yıldıırm, canlı konuşma, açıklama,

Başbakan Binali Yıldırım, Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov ile bir araya geldi.

Görüşmenin ardından ortak basın açıklaması yapan Başbakan Binali Yıldırım, açıklamasında şunları söyledi:

"Bu sabah erken saatlerde Cizre polis merkezine alçak PKK terör örgütünün kalleş saldırısı sonucu hayatını kaybeden 11 şehidimiz, polis kardeşimiz var. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Yaralılarımız var, çok sayıda, tedavi altında, onlara da acil şifalar diliyorum."

YA İSTİKLAL YA ÖLÜM

Terör örgütü ne yaparsa yapsın, canımızı yakabilir, şehitlerimiz olabilir diyen Yıldırım: Acımız büyük ancak şehitlerimizi bağrımıza basacağız, kalleş terör örgütünü sevindirmeyeceğiz. Hiçbir terör örgütü, Türkiye Cumhuriyetini esir alamaz. Milletimiz şunu anlasın ve bilsin ki bu terör örgütlerinin tümüne topyekün savaş açtık. Kurtuluş Savaşı'nda Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi 'Ya istiklal ya ölüm' ve 79 milyonun kardeşliğine, birliğine, beraberliğine kast eden bu alçaklara her türlü hak ettikleri cevabı vereceğiz.

TERÖR ÖRGÜTLERİNİ ÇÖKERTECEĞİZ
 
Kalleş terör örgütünün icraatlarını yapmaktan geri durmadığının altını çizen Yıldırım,  "Milletimizin geleceği için ülkemizin refahı için 2023 hedeflerimiz için yılmadan bir yandan çalışacağız, yeni projeleri hayata geçireceğiz bir yandan da bu terör örgütünü çökerteceğiz." dedi.

Hiçbir alçakça girişim bizi yıldırmayacaktır diyen Binali Yıldırım:  Değerli dostum Boyko ile Türkiye Bulgaristan arasındaki konuları enine boyuna konuştuk. Türkiye-Bulgaristan komşu değil, aynı zamanda iyi bir müttefiktir, iyi bir dosttur.

Bulgaristanla ikili ilişkilerin gelişmekte olduğunu belirten Yıldırım "NATO'da ve birçok uluslararası organizasyonda birlikte çalışıyoruz. Bölgesel işbirliklerinde uyumla hareket ediyoruz. Sayın Borisov'la sürekli her konuyu zaman mevhumu olmaksızın telefonla görüşüyoruz, her ülke halkının istediği konuları, arzuları geciktirmeden çözüme kavuşturuyoruz." açıklamalarında bulundu.

Yorumlar