POLİTİKA

Başbakan Yıldırım'dan asgari ücret müjdesi

Başbakan Binali Yıldırım, Çankaya Köşkü'nde genç iş adamlarıyla buluştuğu toplantıda konuşma yaptı. Yıldırım, merakla beklenen asgari ücret açıklamasında, "Asgari ücret 2017'de vergi dilimine girmeyecek. Yani asgari ücret 2017 yılı boyunca 1.404 TL olacak." dedi.

Konular: Genç İş Adamları Konfederasyonu, ücret, vergi, Binali Yıldırım,

Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu heyetiyle Çankaya Köşkü'nde bir araya gelen Başbakan Binali Yıldırım, toplantının ardından yaptığı konuşmada, asgari ücretle ilgili müjdeli haberleri verdi.

İşte Başbakan Yıldırım'ın konuşmasından öne çıkanlar:

Bugün, yıllardır devam eden Suriye'deki kanı durduracak önemli bir ateşkese, Rusya Federasyonu ile birlikte imza koyduk. Ümit ederiz ki bu, Suriye'de yaşanan acıların son bulması için başlangıç olur.

Küresel bütün olumsuzluklara rağmen Türkiye dimdik duruyor.

Bu yıl dünya ekonomisinde daralma var. ABD seçimleriyle birlikte kurlarda oynama var.

Tüm olumsuzluklara rağmen bu yıl 410 bin vatandaşımıza iş sağladık.

Kriz algısı oluşturmaya yönelik faaliyetler var.

Planlarınızı, hedeflerinizi asla ertelemeyin. 2017 iyi gelecek. 2017'de Türkiye yatırım, üretim, istihdam ve ihracatta bütün birikimini ve gayretini ortaya koyacak.


Asgari ücret açıklaması

Asgari ücret 1404 lira olarak belirlendi. Geçen yıl olduğu gibi işverenin pirim yüküne katkı sağlamaya devam edilecek. Vergi diliminden dolayı asgari ücret bu rakamın altına düşmeyecek.

Asgari ücret 2017'de vergi dilimine girmeyecek.

Yetkin ve yeterli olduğumuz alanlarda kendi ürünlerimizi tercih edelim. Pahalı olsun bizim olsun.

Ar-Ge çalışmalarına daha fazla kaynak ayıralım. Türkiye bundan sonra daha fazla akıl terine yatırım yapacak, alın teri zaten var.


"Amerika'ya yakışmıyor"

Bir terör örgütüyle, başka terör örgütü ortadan kaldırılır mı? Ümit ederiz ki yeni ABD yönetimi müttefikliğin değerini daha iyi anlar, burada çapulcularla iş tutmaktan vazgeçer. Amerika'ya yakışmıyor. Amerika'ya yakışan, yıllardan beri stratejik ortağı olan, NATO'da, bölgede her zaman birlikte hareket eden Türkiye ile terör konusunda da başka konularda da uyumlu bir çalışma ortaya koymaktır. Yeni yönetimin bu konuda daha müspet adımlar atacağına inanıyoruz, bunu bekliyoruz.

Yorumlar