POLİTİKA

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Artık o mümkün değil

HDP Heyeti’nin KBY ziyaretine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kendilerince, dışlanmışlıklarını azaltma gayretleri var. Ama artık o mümkün değil'' ifadelerinde bulundu.

Konular: erdoğan, barzani, kuzey ırak, hdp,

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önümüzdeki günlerde bir heyetin Kürdistan Bölgesel Yönetimi’ne (KBY) gönderileceğini belirterek, heyetin KBY Başkanı Mesud Barzani’yle görüşeceğini söyledi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD’de katıldığı BM Genel Kurul’unun ardından Türkiye’ye dönüşünde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, Önümüzdeki günlerde bir heyetin KBY'ye gönderileceğini söyledi.

''AMA O ARTIK MÜMKÜN DEĞİL''

Türkiye’ye dönüş yolunda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, “Selahattin Demirtaş’ın KBY ziyaretine ne diyorsunuz?” sorusu üzerine, “Bunun değerlendirmesini şimdi yapmayalım. Yakın zamanda bizim arkadaşlarımız da Kuzey Irak’a bir heyet gönderecekler. Barzani’yle görüşmeleri olacak. Bizim yaptığımız çalışmalar ile onların çalışmalarını yerinde değerlendirecekler” dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş başkanlığındaki HDP Heyeti’nin KBY ziyaretine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, “Kendilerince, dışlanmışlıklarını azaltma gayretleri var. Ama artık o mümkün değil. Kamuoyu araştırmaları da ne durumda olduklarını açık net ortaya koyuyor” ifadelerini 

Yorumlar