SPOR

Mario Gomez gündemden düşmüyor!

Mario Gomez gündemden düşmüyor.Golcü oyuncu, Beşiktaş' ta oynadığı dönemde attığı gollerin yanı sıra sözleşmesinde ki 'tarih opsiyonu'yla da gündemden düşmeyen Mario Gomez, aynı performansı Alman ekibi Wolsfburg'da da sergiliyor.

Konular: Beşiktaş, wolsfburg, mario gomez,

Mario Gomez gündemden düşmüyor.Beşiktaş' ta oynadığı dönemde attığı gollerin yanı sıra sözleşmesinde ki 'tarih opsiyonu'yla da gündemden düşmeyen Mario Gomez, aynı performansı Alman ekibi Wolsfburg'da da sergiliyor.Alman golcü bu konuyla Beşiktaş'ta olduğu gibi Wolsburg'u bir hayli meşgul edeceğe benziyor.Lakin, Gomez'in Bundesliga'da çıktığı 5 maçta da bir varlık gösteremeyip, kontrat konuyla gündeme gelmesi geleceği, açısından bir hayli düşündürücü. Alman futbolcu, kontratındaki madde gereği eğer Wolfsburg, Bundesliga’da sezonu ilk 5 sıranın içinde tamamlayamazsa sözleşmesini feshedebilecek. İtalya Serie A ekibi Fiorentina’yla geçirdiği düşüş dolu 2 sezonun ardından kiralık olarak transfer olduğu Beşiktaş’ta adeta yeniden doğan Mario Gomez, hem attığı 26 golle hem de sözleşmesiyle sık sık gündeme gelmişti. Beşiktaş’ın Fiorentina’yla kendisi için yaptığı artı bir yıllık opsiyon anlaşmasına, “Ben evet demezsem gerçekleşmez” şerhi koyan Alman futbolcu, 7 Mayıs’ta vermesi gereken karar için sık sık tarih değiştirip Beşiktaş’ı oyalayıp sonunda Wolfsburg’la anlaşma sağlamıştı.

Yeşil-Beyazlılar’da ortaya koyduğu performansla eleştirilen ve “Beşiktaş’la yola devam etmediğim için pişmanım” açıklamasını yapan 31 yaşındaki futbolcunun, kendisini garantiye almak için Wolfsburg’la olan sözleşmesine de özel madde koydurduğu ortaya çıktı.
 
Sezon sonunda gidebilir
 
Wolfsburg formasıyla çıktığı 5 maçta 90 dakika süre almasına rağmen henüz golle buluşamayan Gomez’in, Alman temsilcisine transfer olmadan önce sözleşmesine, “Takım sezon sonunda Bundesliga’da ilk 5’e giremezse ayrılırım” maddesini eklettiği bildirildi.
 
Gomez’in geçen sezon Türkiye’de gol kralı olmasını göz önünde bulundurarak tecrübeli futbolcunun desteğiyle takımın sezonu ilk 5 içinde kapatacağını düşünerek bu anlaşmaya, “Evet” diyen Wolfsburg Yönetimi’nin, yıldız ismin formsuz görüntüsü sebebiyle hayal kırıklığına uğradığı öğrenildi. Kulübüyle 3 yıllık sözleşmesi bulunan Gomez’in, bu maddeyi kullanarak sezon sonunda başka bir takıma gitme hakkı bulunuyor.
 
 

Yorumlar