DÜNYA

33 hedef havadan bombalandı! 42 DAEŞ'li öldürüldü

Suriye'nin kuzeyinde yürütülen Fırat Kalkanı Harekatı'nın 173. gününde, terör örgütü DAEŞ'in 33 hedefine hava harekatı düzenlendi, 42 DAEŞ'li terörist ise etkisiz hale getirildi.

33 hedef havadan bombalandı! 42 DAEŞ'li öldürüldü
TSK'dan Fırat Kalkanı Harekatı'nın 173. günü ile ilgili yapılan açıklamada, muhalif unsurlardan oluşan Özel Görev Kuvvet Grupları tarafından karadan ve havadan sağlanan yoğun ateş desteği ile planlı harekâtın icrasının devam ettiği belirtildi.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesindeki topçu ve diğer ateş destek vasıtaları ile 174 DAEŞ terör örgütü hedefine atış yapılarak barınma yerleri, savunma mevzileri, komuta kontrol tesisleri, silah ve araçları baskı altına alınırken, Hava Kuvvetlerine ait savaş uçakları tarafından da 33 DAEŞ terör örgütü hedefine yönelik düzenlenen hava harekâtları sonucunda teröristlerin barınma maksatlı kullandığı 31 bina, 1 silahlı araç ve 1 araç imha edildi.

Yapılan topçu atışları, icra edilen hava harekâtı ve meydana gelen çatışmalarda toplam 42 DAEŞ terör örgütü mensubu etkisiz hâle getirildi.

Konular: daeş, fırat kalkanı harekatı, suriye,

Yorumlar