DÜNYA

AB Komisyonu Başkanı Juncker'dan, küstah Türkiye açıklaması

Avrupa Birliği Komisyon Başkanı Jean-Claude Juncker, Türkiye'de idamın yeniden getirilmesi halinde küstah bir açıklamaya imza atarak, bunun üyelik görüşmelerinin sonu olacağı tehdidinde bulundu.

AB Komisyonu Başkanı Juncker'dan, küstah Türkiye açıklaması
Haftalık Bild am Sonntag gazetesine konuşan Juncker, toplantı krizi, Avrupa´daki Türkler, Geri Kabul anlaşması ve Türkiye-AB ilişkilerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Jucker, AB çapında giriş yasakları gerekip gerekmediği yönündeki bir soruya, "AB kendi sorumluluk alanıyla kendisini sınırlamalı. Bunun dışındaki konular üye ülkelerin sorumluluk alanına girer. Her ülke Türk siyasilerin seçim çalışması yapmasına kendisi karar vermeli" dedi.

Fşist uygulamalara destek

Türkiye ile Hollanda arasında yaşanan toplantı krizi esnasında Hollanda´nın giriş yasağı koymasının da doğru olduğunu ileri süren Juncker, faşist uygulamalara açık destek verdi. 

Üyelik görüşmeleriyle tehdit
 
Jean-Claude Juncker, "AB'nin kırmızı çizgisi nedir?" sorusuna ise,"Türkiye'de idam cezası yeniden yürürlüğe girecek olursa, üyelik görüşmeleri de son bulur" diyerek tehditkar bir açıklamada bulundu.

Konular: avrupa birliği, Hollanda, idam,

Yorumlar