DÜNYA

AB Konseyi Başkanı'ndan skandal Hollanda açıklaması!

AB Konseyi Başkanı Tusk, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya'nın alınmadığı ve Türk vatandaşlarına köpeklerle saldırıldığı Hollanda için, 'Demokrasi ve özgürlük ülkesidir' nitelendirmesini yaptı, 'Hollanda Avrupa'dır, Avrupa Hollanda'dır' dedi.

AB Konseyi Başkanı'ndan skandal Hollanda açıklaması!
Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Donald Tusk, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın sınır dışı edilerek konsolosluğa dahi gitmesine izin vermeyen, bu duruma tepki gösteren Türk vatandaşlarına ise atlı ve köpekli müdahaleye göz yummadan izin veren Hollanda için skandal bir açıklamaya imza etti.

Türkiye ve Hollanda arasında yaşanan bu diplomatik kriz için Twitter'dan açıklama yapan Tusk, “Rotterdam kenti Naziler tarafından yok edildi. Bugün belediye başkanı Fas doğumlu biri. Orada faşizm gören birinin gerçeklikle bağı kopmuştur. Biz Avrupalıyız ve gururluyuz” ifadelerini kullandı.

"Demokrasi ve özgürlük ülkesi"

Tusk, Avrupa Parlamentosu’nda konuşan Tusk burada yaptığı açıklamada da aynı ifadeleri kullanarak “Hollanda Avrupa’dır. Avrupa Hollanda’dır. Bu ülke demokrasi ve özgürlük ülkesidir. Erasmus’un kenti Rotterdam Naziler tarafından tamamen yok edildi. Şu anda Fas doğumlu biri kentin belediye başkanı. Eğer birileri Rotterdam’da faşizm görüyorsa onlar gerçeklikle bağlarını tamamen koparmışlardır” dedi. 

Konular: fatma betül sayan kaya, Hollanda, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı, Donald Tusk,

Yorumlar