DÜNYA

ABD Başkan adayı: Halep ne?

ABD Başkan adaylarından Gary Johnson, Suriye'nin Halep kentiyle ilgili bir soruya verdiği 'Halep ne?' yanıtıyla, ABD'de başkan olabilecek isimlerin ne denli düşük profilde olabileceğini gösterdi.

ABD Başkan adayı: Halep ne?
 ABD’deki başkanlık seçimlerinin Liberteryen Partili adayı Gary Johnson, Suriye'nin Halep kentindeki sığınmacı sorununa nasıl bir çözüm bulacağına dair bir soruya, “Halep ne?” sorusu ile karşılık verdi.

MSNBC’de ‘Morning Joe’ adlı programda soruları yanıtlayan Johnson, Suriye’deki çatışmaların en yoğun yaşandığı bölgelerden biri olan ve basında sıklıkla yer alan Halep’in varlığından haberdar olmadığını ifade etti.

ÖĞRENİNCE YUVARLAK BİR CEVAP VERDİ

Katılımcılardan biri olan Mike Barnicle’ın, Halep’in Suriye’deki çatışmaların merkezinde bulunduğunu ve sığınmacı krizinin kaynaklandığı ana noktalardan biri olduğunu hatırlatması üzerine durumu toparlamaya çalışan Liberteryen Partili başkan adayı, ABD’nin bölgedeki sorunların çözümü için Rusya’yla iş birliği yapması gerektiğini belirterek, “Suriye konusunun bir karmaşa olduğunu düşünmüyorum” dedi.


Konular: dedi, halep ne?, abd başkan adayı, sorusu,

Yorumlar