ABD Başkanı Donald Trump'ın eşi Melania'nın anne ve babası ABD vatandaşı oldu

ABD Başkanı Donald Trump'ın eşi Melania Trump'ın 'Yeşil Kart'la Amerika'da yaşayan anne ve babası New York'ta yapılan vatandaşlık töreninde yemin ederek, Amerikan vatandaşlığına geçti.

Dünya 09.08.2018, 22:02 09.08.2018, 22:02
ABD Başkanı Donald Trump'ın eşi Melania'nın anne ve babası ABD vatandaşı oldu

ABD Başkanı Donald Trump'ın eşi Melania Trump'ın annesi ve babası ABD vatandaşı oldu.
Melania'nın ebeveynleri Viktor ve Amalija Knavs, New York'ta yapılan vatandaşlık töreninde yemin ederek, Amerikan vatandaşlığına geçti.

Melania'nın ebeveynleri 'Yeşil Kart'la yaşıyordu

Trump'tan 2 yaş büyük 74 yaşındaki baba Viktor'un, Amerika'ya gelmeden önce Slovenya'da oto galerisinde, anne Amalij'nin de tekstil fabrikasında çalıştığı belirtildi. Şu an emekli olduğu bildirilen Knavs çifti, Amerika'da "Yeşil Kart" olarak bilinen daimi oturum izniyle yaşıyordu.

Vatandaşlık alan göçmenlere aile hakkı

Çiftin oturma iznini kızları Melanie Trump üzerinden alıp almadıkları ise açıklanmadı.
ABD'de sistem, yeşil kartı bulunan veya vatandaşlık alan göçmenlerin birinci dereceden yakınlarını kalıcı olarak ülkeye getirmelerine izin veriyor.

Başkan Trump, "zincir göçü" ifadesini kullandığı aile tabanlı bu sisteme, kongrede kendisi gibi düşünen diğer Cumhuriyetçi Parti müttefikleriyle göçmen politikalarındaki düzenlemeler çerçevesinde, sadece eş ve çocukları kapsayacak şekilde sınırlandırma getirmek istemişti.

 

 

Yorumlar (0)
12°
kapalı
Namaz Vakti 29 Mayıs 2020
İmsak 03:35
Güneş 05:29
Öğle 13:06
İkindi 17:05
Akşam 20:34
Yatsı 22:19
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P