DÜNYA

ABD Dışişleri Bakanı: Bu şartlarda iş birliği olamaz

Suriye'nin Halep kentinde Esed rejimi ve ona destek veren Rusya güçlerinin hava saldırılarının hiçbir mazereti olamayacağını söyleyen ABD Dışişleri Bakanı Kerry, "Bu şartlar altında Rusya ile bir iş birliğimizin olması söz konusu değildir" diye konuştu.

ABD Dışişleri Bakanı: Bu şartlarda iş birliği olamaz
ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Suriye'de insanlık trajedisi yaşandığını belirterek, “Halep'te" yaşananların hiçbir mazereti olamaz. Herhangi bir stratejiyle açıklanamaz." dedi.

Kerry, Rusya'ya bu durumu net bir şekilde açıkladıklarını belirterek, “Bu şartlar altında bir işbirliğimizin olması söz konusu değildir. Değişim görmemiz gerekiyor." dedi.

KERRY: SURİYE'DE SON 8 GÜNDE 400 ÖLÜ, 100'Ü ÇOCUK

John Kerry, Suriye'de son sekiz gün içerisinde 400 kişinin hayatını kaybettiğine dikkat çekerek, ölenlerin 100'ünün ise çocuk olduğunu söyledi.

ABD askerlerinin Suriye'deki savaşa karadan destek vermesi gibi bir ihtimalin söz konusu olup olmadığı yönündeki bir soruyu cevaplayan Kerry, böyle bir durumun masada olmadığını belirtti.

Kerry şunları kaydetti:

“ABD, Suriye'de savaşa mı girmek üzere? Ben böyle düşünmüyorum. Ne ABD Kongresinin ne de ABD halkının karadan asker yollama fikrini destekleyeceğini sanmıyorum."

Konular: iş birliği, john kerry, türkiye, rusya,

Yorumlar