DÜNYA

ABD halkından 'ilgi' tepkisi!

ABD'nin Louisiana eyaletinde aşırı yağışlar sonucu sel meydana geldi. 11 insanın ölümüne yol açan, binlercesinin ise mağdur olmasına neden olan sel felaketine ABD medyasının ilgisiz kalması tepki çekti.

ABD halkından 'ilgi' tepkisi!
 ABD'nin Louisiana eyaletinde aşırı yağışların yol açtığı sellerde ölenlerin sayısı 11'e çıktı. 40 bin kişinin evi su altında kaldığı için başka yerlere göç etmek zorunda kaldı.
Felaket nedeniyle 20 bin kişinin güvenli yerlere tahliye edildiğini ve 11 bin kişinin barınak aradığını bildiren yetkililer, binlerce evin hasar gördüğünü ve çok sayıda aracın sel sularına kapıldığını bildirdi. Eyalette yaşayan 60 bin kişinin selden etkilendiği tahmin ediliyor.

Louisiana eyaletinde yaşayan halk, ABD basının ilgisizliğinden şikayet ediyor. Yerel ve ulusal basında yeteri kadar sel felaketinden bahsedilmemesi kamuoyu oluşmasını ve devletin hızlı önlemler almamasına neden oluyor. 'Kamuoyunun tarafında' olduğunu iddia eden ABD basınınin sel felaketini adeta görmezden gelmesi şarkıcı Taylor Swift'i harekete geçirdi.

26 yaşındaki şarkıcı ve söz yazarı Taylor Swift, Amerika'nın Louisinia bölgesinde meydana gelen ve 11 kişinin ölümüne sebep olan sel felaketinden etkilenen insanlara yardım etmek için 1 milyon dolarlık bağışta bulundu. Swift insanların sel felaketinden etkilenenlere destek olması gerektiğini ifade etti.

Konular: ABD, tepki, sel, halk,

Yorumlar