DÜNYA

ABD savaş uçakları Suriye'de Kızılay binasını vurdu

Suriye'nin İdlib şehrindeki Arap Kızılayı'na ait bina ABD savaş uçakları tarafından vurdu. Saldırıda ölü ve yaralıların olduğu belirtiliyor.

ABD savaş uçakları Suriye'de Kızılay binasını vurdu
Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, ABD savaş uçaklarının Suriye'de Kızılay binasını vurduğunu duyurdu.

Sosyal medya sitesi Twitter'daki adresinden açıklama yapan Kınık, "ABD uçakları İdlib Kızılay Merkezini vurdu, yaralılar var. Bu açık bir savaş suçudur" dedi.

Videoda bilgi veren itfaiye görevlisi, saldırının gece 3'te olduğunu açıkladı. En az 5-6 kişinin hayatını kaybettiğini söyleyen itfaiyeci, çalışanların çoğunun alt katta olduğunu ve bombanın alt katlara gelmemesinin felaketi önlediğini belirtti.Bina Arap Kızılay'ına ait

Açıklamanın, saldırıya uğrayan binanın Türk Kızılayı'na ait olduğu yönünde yorumlara neden olması nedeniyle ikinci bir mesaj yazan Kınık "Vurulan merkez Suriye Arap Kızılay'ına ait bir merkez" dedi.İncirlik'ten havalandı iddiası

Saldırıda binanın büyük hasar gördüğü, ölen ve yaralananlar olduğu öğrenildi. Öte yandan binayı vuran ABD uçaklarının, İncirlik'ten havalandığı da iddia edildi.

Obama'nın verdiği yetkiler kullanılmaya devam ediyor

Pentagon sözcülerinden Binbaşı Adrian Rankine Galloway dün yaptığı açıklamada, önceki Başkan Barack Obama'nın verdiği yetkilerde herhangi bir değişiklik olmadığının altını çizmişti.

Konular: twitter, savaş uçakları, Kerem Kınık, savaş suçu,

Yorumlar