DÜNYA

ABD'den saldırı sonrası Türkiye'deki vatandaşlarına uyarı

Yılbaşı öncesi olası terör eylemlerine karşı Türkiye'deki vatandaşlarına uyarıda bulunan ABD Dışişleri Bakanlığı, dün gece 39 kişinin hayatını kaybettiği Reina saldırısının ardından uyarısını yineledi.

ABD'den saldırı sonrası Türkiye'deki vatandaşlarına uyarı
İstanbul Ortaköy'de bulunan Reina adlı gece kulübünde gerçekleştirilen ve 39 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısı sonrası bir açıklama yayınlayan ABD Dışişleri Bakanlığı, "İstanbul Ortaköy’deki gece kulübünde ateş açıldığı yönünde haberler alınmaktadır. Çok sayıda kişinin öldüğü duyumu alınmıştır" satırlarına yer verdikten sonra vatandaşlarını saldırının olduğu bölgeden uzak durmaları konusunda uyardı.

Açıklamada Amerika’nın İstanbul Başkonsolosluğu’nun “aşırıcı grupların Amerikan vatandaşları ya da yabancıların yaşadığı ya da sıkça uğradığı yerlerde şiddetli saldırılarını sürdürdüğü” uyarısına da yer verilirken, Amerikan vatandaşlarına özellikle Batılılar’ın, turistlerin ve yabancıların ziyaret ettiği kalabalık yer ve mekanlardan uzak durmaları tavsiye edildi. Bu mekanların yalnızca restoranlarla sınırlı olmadığı, ticaret merkezleri, ibadet yerleri ve ulaştırma noktaları da olduğu kaydediliyor.

Öte yandan ABD'den yılbaşı öncesi de Türkiye'de bulunan vatandaşlarına bir uyarı gelmişti.

Konular: ortaköy, uyarı, abd dışişleri bakanlığı, reina,

Yorumlar