DÜNYA

ABD'den İran'a gerilimi tırmandıran bir hamle daha!

ABD'den İran'a yönelik gerilimi tırmandıran hamleler gelmeye devam ediyor. ABD Hazine Bakanlığı, İran'ın balistik füze programına katkı sağladıkları gerekçesiyle 13 şahıs ve 12 firma hakkında yeni yaptırım kararı aldı.

ABD'den İran'a gerilimi tırmandıran bir hamle daha!
Amerika Birleşik Devletleri Hazine Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, "İran'ın balistik füze programı ile İran Devrim Muhafızları Ordusuna" destek verdikleri gerekçesiyle yeni yaptırım kararı alınan kişi ve firmalarla ilgili bilgiler paylaşıldı.

Aralarında İran, Lübnan ve Çin vatandaşlarının olduğu 13 kişi ve 12 firma hakkında alınan yeni yaptırım kararı, önceki gün İran'ın balistik füze denemesiyle ilgili "ABD bugün itibariyle İran'ı resmen uyarıyor" açıklaması yapan Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn'in sözlerinden hemen sonra geldi.

Yaptırım kararı alınan kişiler

Yahya El Hac, Abdullah Aşgarzade, Tenny Darian, Hasan Deghan İbrahimi, Muhammed Abdul-emir Ferhat, Muhammed Magham, Kambiz Rostamian, Ali Şerifi, Qin Xianhua, Richard Yue, Mustafa Zahidi, Ghodrat Zargari ve Carol Zhou.

Yaptırım kararı alınan firmalar

Cosailing Business Trading, East Star, Ervin Danesh Aryan, Maher Trading and Construction, Mirage for Engineering and Trading, Mirage for Waste Management ve Environmental Services, MKS International, Ningbo New Century Ofog Sabze Darya, Reem Pharmaceutical, Royal Pearl General, ve Zist Tajhiz Pooyesh. 

Konular: yeni, onay, hazine bakanlığı, karar,

Yorumlar