DÜNYA

ABD'den komik El Bab açıklaması: Türkiye için uçuş yaptık

Türkiye'yi DAEŞ'e karşı mücadelede yalnız bırakan ve terör örgütü PKK/PYD'ye silah yardımı yapan ABD'den açıklama geldi. Pentagon Sözcüsü, "Türkiye'nin Suriye'deki askeri angajmanları ve Türk güçlerinin oradaki (El Bab) önemli fedakarlıklarını görüyoruz ve açıkçası DAEŞ'e baskı uygulamak için yaptıkları her...

ABD'den komik El Bab açıklaması: Türkiye için uçuş yaptık
ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü, Türkiye'nin Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında DAEŞ'e karşı Suriye'de gerçekleştirdiği operasyonlara yönelik soruları yanıtladı.

"Türkiye'nin talebi üzerine uçuş yaptık"

Türkiye'nin Suriye'de DAEŞ'le mücadelede gösterdiği fedakarlığı öven Sözcü, geçen hafta koalisyon uçaklarının, Türkiye'nin talebi üzerine, Türk güvenlik güçlerine destek amaçlı güç gösterisi sortileri yaptığını söyledi.

Sözcü, "Türkiye'nin Suriye'deki askeri angajmanları ve Türk güçlerinin oradaki önemli fedakarlıklarını görüyoruz. Ve açıkçası DAEŞ'e baskı uygulamak için orada yaptıkları her şeyi destekliyoruz." diye konuştu.

Uçakların bölgede mühimmat bırakmadığını ve bunun nedeni ile ilgili olarak elinde operasyon detaylarının bulunmadığını ifade eden Sözcü, El Bab operasyonuna destek konusunun Türk-Amerikan yetkililerince görüşülmeye devam edildiğini kaydetti.

Konular: el bab, pkk, pyd, türkiye,

Yorumlar