DÜNYA

ABD'li yazardan tepki çeken 'Trump' paylaşımı

ABD'nin en çok satan gazetelerinden New York Post yazarı Bart Hubbuch, Trump'ın iktidara gelişini Amerika için ikinci 11 Eylül olarak niteleyen bir paylaşım yaptı. Paylaşım kısa sürede tüm dünyada yankı buldu.

ABD'li yazardan tepki çeken 'Trump' paylaşımı
ABD'nin en çok takip edilen gazetelerinden New York Post gazetesinin yazarlarından Bart Hubbuch, yeni başkanları Donald Trump'ın yemin töreni sırasında çok tartışılan bir paylaşım yaptı. Yazar, ABD tarihinde kara günler olarak bilinen Pearl Harbor vakası ve 11 Eylül saldırısının tarihleri ile Trump'ın resmen göreve başladığını günün tarihini birlikte paylaştı.

Yazarın sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşım kısa sürede binlerce kişiye ulaştı. Trump yanlıların sert tepkilerine sebep olan paylaşım Hubbuch tarafından özür dilenerek silindi.Pearl Harbor Saldırısı

"Pearl Harbor Saldırısı" Japonya Deniz Kuvvetleri'nin 8 Aralık 1941 yılında ABD'ye Pearl Harbor askerî üssüne karşı düzenlediği sürpriz saldırı olarak biliniyor. Japonya'nın saldırısında 2 bin 403 Amerikan askeri ile 68 sivil hayatını kaybetmişti.

11 Eylül Saldırısı

11 Eylül 2001 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri'ndeki iki farklı hedefe intihar saldırısı düzenlemesiyle gerçekleşen saldırılardı. El-Kaide'nin düzenlediği iddia edilen saldırılar sonucunda 19 hava korsanı dahil 3 bin 996 kişi hayatını kaybetmişti. 11 Eylül sonrası Bush yönetimi, Afganistan ile Irak'ı işgal etmiş ve Amerika'daki Müslümanlara büyük baskılar uygulamıştı.

Konular: by post, türkiye, paylaşım, ABD,

Yorumlar