DÜNYA

Alman Bild'den küstah manşet

Her sayısında Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında küstah ifadelere yer veren Almanya’nın en yüksek tirajlı gazetesi Bild, bugünkü sayısında da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alan bir habere imza attı.

Alman Bild'den küstah manşet
Türkiye'nin 15 Temmuz darbe girişiminde verdiği mücadele sonrası ayarı iyice bozulan Avrupa basını, Hollanda rezaleti sonrası Erdoğan'ın 'Nazi' benzetmesiyle yine harekete geçti. Hollanda'da yaşanan skandalı bile savunacak kadar alçalan demokrasi havarisi gazeteler yine Erdoğan'ı hedef aldı.

Bild küstahlığı

Almanya’nın en yüksek tirajlı gazetesi Bild, bugünkü sayısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef aldı.

Gazetenin birinci sayfanın üçte ikisini ve ikinci sayfasını tamamen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ayıran gazete, “Bild, gerçeği Erdoğan’ın yüzüne söylüyor” başlığıyla çıktı. Alt başlıkta ise, “Demokrat değilsiniz! Burada istenmiyorsunuz!” diye yazdı.

Erdoğan: 'Bunlar birbirlerini ısırmaz'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Hollanda bu terbiyesizliğin bedelini mutlaka ödeyecektir. Benim vatandaşlarımın üzerine at, it sürersen bunun hesabını vereceksin. Biz, bize yeteriz. Bize bu millet yeter. Hollanda bir AB ülkesi gibi değil, muz cumhuriyeti gibi davranmıştır. Avrupa'dan ses çıkmıyor çünkü bunlar birbirlerini ısırmaz" demişti.

Konular: almanya, Hollanda, Rutte, merkel,

Yorumlar