DÜNYA

Alman medyası Trump'ın iki fotoğrafını tartışıyor

Alman medyası, ABD başkanı Trump'ın Rusya Devlet Başkanı Putin ve Alman Şansölyesi Merkel ile görüşmelerinde çekilen iki fotoğraf karesini karşılaştırdı.

Alman medyası Trump'ın iki fotoğrafını tartışıyor
Türkiye'ye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yaptığı çirkin saldırılarla da bilinen Alman gazetesi Bild, ABD Başkanı Donald Trump'ın çalışma odasında Rusya lideri Vladimir Putin ve Almanya Şansölyesi Angel Merkel ile yaptığı telefon görüşmeleri sırasında çekilen fotoğrafları karşılaştırdı.

Merkel'le daha ilgiliymiş

Gazetenin ekibi, "Bazen fotoğraflar, sözcüklerden daha fazlasını anlatır" ifadesi ile Trump'ın Merkel'den çok Putin'e ilgi gösterdiğine dikkat çekti.

Trump-Putin telefon görüşmesi​


Fotoğraflar arasında fark

Bild'in yayınladığı fotoğraflarda, Putin'le görüşürken Trump'ın etrafında yardımcısı Mike Pence, Beyaz Saray'ın yeni Sözcüsü Sean Spicer, Özel Kalem Müdürü Reince Priebus, başdanışmanı Steve Bannon, Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn'den oluşan geniş bir ekip yer alırken, aynı odada Merkel ile yapılan görüşme sırasında ise Trump'ın yanında sadece Flynn'in kalmış olduğu görülüyor.

Trump-Merkel telefon görüşmesi


Fotoğraflardan Almanya Şansölyesi ile yapılan görüşmelerde Trump'ın 'Dünyanın en etkili kadınına' gösterdiği ilginin sınırlı olduğunun anlaşıldığını belirten Alman gazeteci, "Muhtemelen Merkel ile yapılan görüşmenin o kadar şiddetli ve ihtilaflı geçmeyeceği düşünüldü" ifadelerini kullandı.

Konular: karşılaştırma, görüşme, Angela Merkel, donald trump,

Yorumlar