DÜNYA

Almanya'da Türklerle karşılaşmaktan korkuyorlar!

ABD merkezli küresel terör örgütü FETÖ'nün Türkiye'den firar eden teröristlerinden Can Dündar ve Türkiye düşmanı Yeşiller Partisi Başkanı Cem Özdemir, Almanya'da Türklerle karşılaşma korkusu yaşadıklarını itiraf ettiler.

Almanya'da Türklerle karşılaşmaktan korkuyorlar!
Türkiye'ye yönelik uluslararası bir müdaheleye zemin hazırlamak adına yaptığı yalan haberler ve iftiralardan sonra vatan hainliğiyle yargılanmaya başlayan eski Cumhuriyet gazetesi genel yayın yönetmeni Can Dündar, firar ederek gittiği Almanya'da da rahat edemiyor.

Taksi kullanmayı bıraktı

Türklerin yoğun yaşadığı mahallelere gidemeyen, katıldığı resepsiyonlarda rastladığı Türklerin tepkisiyle karşılaşan Dündar, Berlin'de Türk taksicilere raslama korkusuyla ticari taksi kullanmayı da bıraktı.

Alman istihbaratıyla yakın ilişki içerisinde olan Dündar, Alman Die Welt'in haberine göre istihbaratın kendisini ticari taksi kullanmama konusunda uyardığını dile getirdi.

"O paranın üstünde şehitlerimizin kanı var"

Konuyla alakalı bir anısını anlatan Dündar, taksisine bindiği bir Türk taksicinin verdiği bahşişi, "O paranın üzerinde 15 Temmuz Şehitlerimizin kanı var" diyerek reddettiğini dile getirdi.

Türkiye düşmanı tutumuyla bilinen Alman Yeşiller Partisi Başkanı Cem Özdemir de Berlin'de taksiye bindiğinde taksicilerle yaşadığı sorunlardan ötürü bir süre önce ticari taksi kullanmayı bıraktı.

Öte yandan, Ermeni soykırımı iddialarının Alman Parlamentosundan geçmesini sağlayan Özdemir de, bu olaydan sonra bir çok kez Türk taksicilerin kendisine küfür ve ağır hakaretler ettiğini dile getirdi.Berlin'deki taksiciler federasyonundan yardım talebinde bulunan Özdemir,  federasyonun önlem almasını istedi. 

Konular: firari, türkiye, Kaçak, terör orgütü,

Yorumlar