DÜNYA

Avrupa özüne döndü! "Erdoğancılar tedavi edilmez"

Son zamanlarda faşizmin hortladığı Avrupa'nın adını Hitler'in dünyaya geldiği ülke olarak sık sık duyuran ülkelerinden Avusturya'da bir hastaneye asılan 'Erdoğancılar tedavi edilmez' tabelası, 80 yıl önce Almanya'da hastanelerde bulunan 'Yahudilere burada hizmet verilmez' notunu...

Avrupa özüne döndü! "Erdoğancılar tedavi edilmez"
Almanya'da 1938 yılında hastanelere asılan "Juden werden hier nicht bedient (Yahudilere burada hizmet verilmez)" ifadelerinin bir benzeri geçtiğimiz günlerde Adolf Hitler'in dünyaya geldiği ülke Avusturya'da yaşandı. 

Küçük ülkedeki bir hastaneye asılan tabelada Nazi Almanyası'nı akıllara getiren, "Erdoğancılar tedavi edilmez" ifadeleri yer alırken, tabelanın fotoğrafı tarihe not olarak düşüldü.

'Hayır' dediler

Söz konusu tabelada Erdoğan fotoğrafının üstü çizildiği ve 'hayır' tercihinin bulunduğu da dikkati çekiyor.Sosyal medyada hızla yayılan tabelanın hangi hastanede fotoğraflandığı henüz bilinmiyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başdanışmanı olan Yıldız Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Profesörü Gülnur Aybet de söz konusu tabelaya tepki gösterdi.Erdoğan'a karşı topyekun provokasyon

Avrupalı yetkililer ve gazeteciler, referandum öncesinde Cumhurbaşkanı hedef alan söylemleri her platformda paylaşıyor. Terör örgütü PKK'nın Erdoğan'ı hedef gösterdiği gösterilere göz yuman ve terör odaklarına açık destek veren Avrupalı yetkililer, Türk siyasetçilere de referandum öncesi cephe almışlardı.

"Juden werden hier nicht bedient (Yahudilere burada hizmet verilmez)"​ (1938, Almanya)

Konular: erdoğancılar, Avusturya, hastane, nazi,

Yorumlar