DÜNYA

Avusturya'da Müslüman kadına ırkçı saldırı

Avusturya'nın başkenti Viyana'da Müslüman başörtülü bir kadına ırkçı saldırı düzenlendi.

Avusturya'da Müslüman kadına ırkçı saldırı
Saldırıya uğrayan kadının ailesi tarafından yapılan açıklamada, evinden işe gitmek üzere çıkan kadının kimliği belirlenemeyen bir kişi tarafından saldırıya uğrayarak darp edildiği belirtildi.
Avrupa'da hemen her gün Müslümanlara karşı düzenlenen ırkçı saldırılara bir yenisi daha eklendi. Avusturya'nın başkenti Viyana'da Müslüman bir kadına saldırı düzenlendi. Saldırıya uğrayan Seherban Durmaz'ın ailesi konuyla ilgili açıklama yaptı.

Durmaz'ın kızı tarafından yapılan açıklama şöyle:

"Viyana'da ikamet eden Seherban Durmaz'a 20 Eylül Salı, sabah saatlerinde Van der Nüll Gasse'de bulunan parkta ırkçı saldırı yapılmıştır. Sabah 6'da işe gitmek üzere Alxingergasse'deki evinden çıkan Seherben Durmaz, Van der Nüll-Gasse'den geçerken, gri ceketli 25-30 yaşları arasında alkollü olduğu tahmin edilen bir saldırgan tarafından darp edilmiştir. Saldırganın Seherben Durmaz'n öldürmek için saldırdığı düşünülmekte, direkt olarak kafasına sert bir cisimle vurduktan sonra dengesini bozup yere düşürüp kafasına vurmaya devam etmiştir. Darp edilen şahsın hiçbir şahsi eşyası alınmamıştır. Şahsa başörtüsü hedef gösterilerek saldırılmıştır. Seherben Durmaz'ın vücudunda bilhassa kafasında çok sayıda darp izi bulunmaktadır. Saldırı anında yardım istemesine rağmen hiç kimse yardıma koşmamıştır. Şahıs eşini arayarak yardım istemiş, akabinde ise polis ve ambulans olay yerine gelmiştir. Olay yerine gelen polis etrafta görgü tanığı aramış, çok sayıda ev olmasına rağmen bir tane bile görgü tanığı gelmemiştir. Aldığı darbelerden sonra alnı açılan Durmaz'a üç dikiş atılmıştır"

Avrupa'da yükselişte olan İslamofobi ve ırkçılık, özellikle başörtülü Müslüman kadınlara yönelik saldırıları tetikliyor. Konuyla ilgili Avrupa hükümetleri tarafından ciddi yaptırımlar uygulanmadığı için cesaret bulan ırkçı saldırganlar, hemen her gün Avrupa ülkelerinde yaşayan Müslüman kadınlara hayatı zehir etmeye devam ediyor.

Konular: Avusturya, viyana, seherben durmaz, ırkçılık,

Yorumlar