DÜNYA

Barış için son şans Erdoğan

ABD’nin Huffington Post gazetesinde yer alan yazıda “Ortadoğu için Erdoğan tek şans. Bölgede barış ve huzur, onun sayesinde gelir” diye yazıldı. Neo-Con medyası, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı öven bu haberden rahatsız oldu.

Barış için son şans Erdoğan
 ABD merkezli Huffington Post, geçtiğimiz günlerde 15 Temmuz'daki başarısız darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın attığı diplomatik adımların Ortadoğu'ya barışı getireceği analizinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın popülaritesinin bölgede çok yüksek olduğunu ve bunun da çok iyi sonuçları olacağına dikkat çekti. Hatta Erdoğan'ın "Ortadoğu'da barış" için son şans olduğuna dikkat çekti. Ancak Erdoğan'ın 'Dünya lideri' olarak lanse eden Huffington Post'a tepki gecikmedi.

TÜRKİYE KORKUTUYOR

CNN, Fox, NBC, The Washington Post, New York Times'tan oluşan Neo- Conlar'ın medyası bu durumdan rahatsız oldu. Özellikle sosyal medyada, CNN, Fox, NBC, Washington Post, New York Times'ı etiketleyen Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan düşmanları, Huffington Post'un yayınını eleştirdi.

CNN, Fox, NBC, The Washington Post, New York Times, 15 Temmuz'dan sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan düşmanlığını zirveye çıkardı. Hatta bazıları teröristbaşı Fetullah Gülen'le röportaj yapmıştı.

Konular: neo can, ortadoğu, barış, cnn,

Yorumlar