DÜNYA

BM Genel Merkezi kapatıldı

ABD'de kar yağışı ve fırtına nedeniyle bir çok kentte okullar tatil edildi, 2 bin 700'den fazla uçuş iptal oldu. BM Genel Merkezi de kar yağışı nedeniyle kapatıldı.

BM Genel Merkezi kapatıldı
Amerik Birleşik Devletleri'nin başta New York, Connecticut, Rhode Island, Massachusetts ve New Jersey olmak üzere kuzeydoğusundaki yerleşim bölgelerinin çoğu yoğun kar yağışı etkisi altına girdi.

Birleşmiş Milletler Genel Merkezi kapatıldı

2 bin 700'den fazla uçak seferinin iptal edilmesine sebep olan dev fırtına ve olumsuz hava koşullarının Birleşmiş Milletler (BM) Genel Merkezi'nin de kapatılmasına sebep olduğu duyuruldu.

 Bölgedeki yaklaşık 50 milyon kişinin olumsuz hava koşullarından etkilendiği belirtiliyor.Uçak seferleri iptal

Kar ve fırtına nedeniyle New York, Boston ve Philadelphia'daki okullar ile bazı kamu kuruluşları tatil edildi. Bu bölgedeki havalimanlarını kullanacak 2 bin 700'den fazla uçak seferi de iptal oldu.

New York bölgesinde yer alan JFK, Newark ve La Guardia havalimanlarında iptal edilen uçuş sayısının bin 700'den fazla olduğu belirtildi.Araçlarla yola çıkmayın uyarısı

Connecticut, Rhode Island ve Massachusetts valileri vatandaşlardan araçlarıyla yola çıkmamalarını, karayollarını kar temizleme ve acil durum araçlarına bırakmaları çağrısında bulundu.

Boston'da kar kalınlığının 45, New York'ta ise 30 santimetreye ulaştığı bildirildi.

Bölgede yaşayanlar, kar fırtınasına karşı uyarılırken rüzgarın hızının zaman zaman 80 kilometreye ulaşabileceği kaydedildi.

Kar yağışı nedeniyle New York'ta bulunan BM Genel Merkezin de çalışmalara bir gün ara verildi. Cuma günü için de akşam saatlerindeki yağış durumuna göre karar verileceği öğrenildi.

Yağış nedeniyle buz tutan ve kayganlaşan yollarda çok sayıda trafik kazası rapor edildi.

Konular: Felaket, tatil, birleşmiş milletler, bm,

Yorumlar