DÜNYA

Böyle şarlatan görülmedi! Böcek ilacıyla şifa dağıtıyor(!)

Güney Afrika'da, peygamber olduğunu iddia ederek sözde cemaatindekileri iyileştirmek için yüzlerine bir markanın böcek ilacını sıkan şahış, sosyal medyada durumu farkeden böcek ilacı markası yetkilileri tarafından aranıyor.

Böyle şarlatan görülmedi! Böcek ilacıyla şifa dağıtıyor(!)
Güney Afrika'da 'Lethebo Rabalago' adlı kilise papazı şahsın Facebook'taki paylaşımlarından, insanları böcek ilacıyla tedavi ettiği iddiasını yayarak kandırdığı ortaya çıktı.

Söz konusu şahsın kullandığı görülen böcek ilacını üreten firmaysa, böcek ilacını yüze sıkmanın riskleri konusunda uyarı yaparak, etkilenen herkesin şikayet etmesi çağrısında bulundu.

İngiliz BBC'nin ulaştığı şarlatan Rabalago, yaptıklarını savunarak, insanları iyileştirmek için alışılmadık yöntemler kullandığını belirtti.

Facebook ve Twitter'da paylaşılan fotoğraflardan Limpopo bölgesindeki bir kiliseyi yönettiği öğrenilen Papaz Rabalago'nun, böcek ilacını kandırdığı insanların doğrudan gözlerine ve vücutlarının çeşitli yerlerine sıktığı görülüyor.

'Kanseri de tedavi ederim'

Rabalago böcek ilacıyla HIV ve kanseri de tedavi edebildiğini savunuyor.

Böcek ilacını üreten firmaysa yaptığı yazılı açıklamada, "Doom ya da herhangi bir böcek ilacını insanların yüzüne sıkmanın güvenliği olmadığını açıkça söylemek istiyoruz. Doom, kutuda gösterilen böcekleri öldürmek için tasarlandı ve kutuda da uyulması gereken çok açık kurallar yazıyor" dedi.

Şirket ayrıca, böcek ilacını kullanmasını durdurmak için Rabalago'ya ulaşmaya çalıştıklarını açıkladı.

Konular: böcek ilacı, Facebook, Sosyal medya, papaz,

Yorumlar