DÜNYA

Brezilyalı futbolcuları taşıyan uçak düştü

Kolombiya'da Brezilyalı futbolcuları taşıyan uçak düştü. Uçakta 72 kişinin bulunduğu aktarıldı.

Brezilyalı futbolcuları taşıyan uçak düştü
Venezüella kökenli LAMIA Havayolları'na bağlı RJ85 tipi bir yolcu uçağı, Bolivya'dan Kolombiya'ya giderken toplam 81 kişiyle Kolombiya'da düştü.

Charter seferi yapan uçakta, bugün Güney Amerika kupası için Atletico Nacional takımı ile karşılaşacak Brezilya'nın Chapecoense takımı bulunuyordu. ​Uçağı yeterli yakıtı olmadığı gerekçesiyle düştüğü belirtildi.

Takım, ​Güney Amerika Futbol Şampiyonası'na katılmak üzere yolculuk yapıyordu.Şok iddia

Kaza yeri yakınlarındaki La Ceja kasabasının belediye başkanı Elkin Ospina yaptığı açıklamada, "Uçağın yakıtı bitmiş gibi duruyor" iddiasında bulundu.
Brezilya'nın küçük kentlerinden Chapeco'da 1973'te kurulan Chapecoense, 1970'li yıllardan sonra ilk kez 2014 senesinde birinci lige çıkmıştı.

Havalimanının Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Kazadan kurtulanlar olduğu anlaşılıyor" denilmişti.

Acil durum ekipleri kaza yerine sevk edildi. Yetkililer, kötü hava koşulları nedeniyle kaza yerine sadece karadan ulaşılabildiğini belirtti.

Medellin Belediye Başkanı Federico Gutierrez, olayı "büyük bir trajedi" olarak tanımladı. Gutierrez de kazadan kurtulanlar olabileceğini ifade etmişti.

Chapecoense kafilesi, Güney Amerika kıtasının en üst düzey ikinci futbol turnuvası olarak görülen Copa Sudamericana'da Atletico Nacional ile oynayacağı çift ayaklı finalmaçı için Kolombiya'ya gidiyordu.

Chapecoense, 23 Kasım'da Copa Sudamericana Yarı Finali'nde Arjantin temsilcisi San Lorenzo'yu elemişti.
 
Brezilya Birinci Futbol Ligi'nde (Serie A) Palmeiras önceki gün sahasında Chapecoense'yi 1-0 yenerek bitime bir hafta kala şampiyonluğunu ilan etmişti. Chapecoense, ligde dokuzuncu sırada bulunuyor.Brezilyalı futbolcuların uçuş öncesi son fotoğrafı

 

Konular:

Yorumlar