DÜNYA

Brüksel'de terör örgütü PKK gösterisi

Avrupa'nın çeşitli ülkelerinden otobüslerle getirilen terör örgütü PKK yandaşları, Belçika'nın Brüksel kentinde gösteri düzenledi. Gösteride HDP'nin firari vekilleri Faysal Sarıyıldız ve Tuğba Hezer Öztürk ile kırmızı bültenle aranan PKK'lı Remzi Kartal da yer aldı.

Brüksel'de terör örgütü PKK gösterisi
Belçika makamlarının izni ile Avrupa'nın birçok ülkesinden otobüslerle getirilen terör örgütü PKK yandaşları, Kuzey Tren İstasyonu'ndan Brüksel'deki AB Komisyonu ve AB Konseyi binalarının önündeki Schuman Meydanı'na kadar yürüdü.

Belçika polisinin PKK'yı simgeleyen bez parçalarına müdahale etmediği Schuman'daki gösteriye Belçika yerel basınına göre katılım beklenenin altında kaldı.

Yerel basın, 10 bin kişinin katılmasının hedeflendiğini ancak 2 bin kişinin katıldığını yazdı.

Gösteri sırasında PKK elebaşı Abdullah Öcalan ile terör örgütünü simgeleyen bez parçaları taşındı.

Gösteride, yürütülen terör soruşturmalarında ifade vermeye gitmediği için haklarında gözaltı kararı alınan HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız ve HDP Van Milletvekili Tuğba Hezer Öztürk ile PKK'nın sözde Avrupa liderlerinden ve hakkında kırmızı bültenle yakalama kararı bulunan Remzi Kartal da yer aldı.Açık açık destek veriyorlar

Başta Almanya ve Belçika olmak üzere Avrupa ülkelerinin teröre açıkça destek verdiği biliniyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün yaptığı açıklamada, "Belçika, şu anda bu işin adeta önemli bir merkezi. Sadece PKK değil FETÖ'nün de önemli bir merkezi. Bu kadar önemli hadiseler oluyor, camilerimiz orada kundaklanıyor, kimsede bir duyarlılık söz konusu değil." ifadesini kullanmıştı.

Konular: pkk, tuğba hezer öztürk, remzi kartal, Faysal Sarıyıldız,

Yorumlar