DÜNYA

Cerablus sokaklarında bir fotoğraf iki mesaj

Güvenliğinin ÖSO tarafından sağlandığı Cerablus'ta, duvarlara asılan afişler halkın Türkiye sevgisini ortaya koyarken, bir afiş ve bölgenin güvenliğini sağlayan tugaya verilen isim dikkati çekti.

Cerablus sokaklarında bir fotoğraf iki mesaj

Fırat Kalkanı Harekatı ile terörist gruplardan temizlenen Cerablus'ta hayat normale dönüyor. Güvenliğinin ÖSO tarafından sağlandığı kentte, duvarlara asılan afişler halkın Türkiye sevgisini ortaya koyarken, bir afiş ve bölgenin güvenliğini sağlayan tugaya verilen isim dikkati çekti.

Türkiye'nin 24 Ağustos'ta başlattığı Fırat Kalkanı Harekatı ile terör örgütleri DEAŞ ve PYD'den temizlenen Cerablus'ta halk, günlük yaşamını sürdürüyor.


Özgür Suriye Ordusu tarafından güvenlik kontrolü sağlanan kentte, halk her fırsatta Türkiye'ye teşekkür ediyor. Türk yardım kuruluşlarının ve Türkiye'nin çabalarıyla hayatın normalleştiği Cerablus sokaklarında Türkiye'ye duyulan sevgi ve muhabbetin işaretleri ise dikkat çekiyor.

ÖSO'ya bağlı "Sultan Süleyman Şah Tugayı" tarafından koruması sağlanan bir bölgede duvara asılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğrafının yer aldığı afiş dikkat çekerken, tugayın ismi de Cerablusluların Türkiye sevgisinin bir diğer göstergesi.

Süleyman Şah kimdir?

Süleyman Şah Ertuğrul Gazi'nin babası ve Osmanlı Devleti'nin kurucusu Osman Gazi'nin dedesi. Oğuzların Kayı boyundan olan Süleyman Şah'ın türbesi, geçtiğimiz yıl Şubat ayında, DEAŞ tehdidi nedeniyle daha önce bulunduğu Karakozak köyünden, Türkiye sınırına daha yakın olan Eşme köyüne taşındı.

Konular: cerablus, türkiye,

Yorumlar