DÜNYA

CNN'e ikinci şok! Trump yine vurdu

ABD'nin 45. Başkanı seçilen Donald Trump, kendisine seçimler boyunca karşı tavır sergileyen ve taraflı yayınlarıyla Clinton'u destekleyen, CNN'e yüklenmeye devam ediyor. Trump, CNN hakkında son olarak, "Uyduruk haberleriyle tümden bir çöküş içinde" dedi.

CNN'e ikinci şok! Trump yine vurdu
ABD'de yaklaşık bir hafta sonra Başkanlık koltuğuna oturacak olan Donald Trump, CNN televizyonuna karşı sert açıklamalarını sürdürdü.

"CNN çöküş içinde, itibarı da kalmayacak"

Trump, sosyal medya sitesi Twitter'dan, "CNN, seçimden bu yana derecelendirmeleri yüzünden tümden bir çöküş içinde ve yakında itibarları da gidecek."dedi.

"Uyduruk haber yapan TV"

Trump 6 ay sonra düzenlediği ilk basın toplantısında da kendisine soru yöneltmek üzere mikrofonu alan CNN'nin kıdemli Beyaz Saray muhabiri Jim Acosta'ya söz vermeyerek, CNN için "uyduruk haberler yapan televizyon ağı" ifadesini kullanmıştı.

Trump basın toplantısında Acosta'ya "Senin kuruluşun çok kötü." derken, Acosta da Trump'a  "Bize saldırıyorsunuz, bize bir soru verebilir misiniz" şeklinde karşılık vermişti. Trump daha sonra Acosta'ya, "Saygısız olma. Hayır, sana bir soru hakkı tanımayacağım. Siz uyduruk haberlersiniz." diyerek diğer soruya geçmişti.

Konular: Sahte, cnn, yalan, donald trump,

Yorumlar