DÜNYA

DAEŞ'li terörist böyle kaçtı

Halep'in kuzeyinde muhalifler tarafından çekilen videoda, bomba yüklü araçla ilerleyen terörist ateş altında kalınca aracı bırakıp kaçıyor.

DAEŞ'li terörist böyle kaçtı
Türkiye'nin sınır ötesi harekâtla desteklediği Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) tarafından paylaşılan video, Suriye Halep'in kuzeyinde çekilmiş.

Bomba yüklü aracın içindeki DAEŞ militanı, havada kurşunlar uçuşurken soğukkanlılığını kaybedip aracın içinden çıkıyor ve son anda kaçmaya karar veriyor.

Etraftaki muhaliflerin yoğun ateşi altında koşan DAEŞ teröristi, can havliyle atış menzilinin dışına çıkmaya çalışıyor. Video görüntüsü sona erdiğinde militan etrafta yükselen toz içinde kadrajdan kayboluyor.

Öte yandan, Eylül ayı başında ilan edilen ateşkesin sona ermesiyle muhalifler ve rejim güçlerinin şiddetli çatışmalarına sahne olan Halep'te ise 23 kişi can verdi.

Amerikan Associated Press haber ajansı, muhaliflerin kontrolü altındaki bölgede gerçekleşen ölümlerde en az 11 çocuğun can verdiğini aktarıyor.

Muhaliflerin geçen ay başlattığı büyük saldırının ardından rejim ve Rusya önce bazı bölgeleri kaybetse de ardından geri aldı.

Halep kent merkezinin doğusunda yaklaşık 300 bin kişi yaşıyor. Bölgenin Türkiye sınırındaki İdlib iliyle bağlantısını kuran Kastillo yolu 7 Temmuz'da rejim kontrolüne girmişti. Muhalifler, 6 Ağustos'ta yeniden koridor açmayı başarsa da rejim 4 Eylül'de bölgeyi yeniden kuşatmıştı. Kentin doğusu, rejimin ve Rusya'nın yoğun hava saldırılarıyla harabeye dönmüş durumda. Savaşın başından bu yana bir milyondan fazla kişinin göç ettiği bölgede on binlerce kişi de rejim ve destekçilerinin saldırılarında can verdi. Rejim güçleri, halen Birleşmiş Milletlerin (BM) insani yardımlarına geçit vermiyor.

Konular: terörist, daeş,

Yorumlar