DÜNYA

Donald Trump: Dünya Saddam ve Kaddafi ile daha iyiydi

ABD'nin yeni başkanı seçilen Trump’ın seçimlerden önce CNN International'da Ortadoğu’da yaşananlarla ilgili söylediği sözler yeniden gündeme geldi.

Donald Trump: Dünya Saddam ve Kaddafi ile daha iyiydi
Amerikan'nın 45. Başkanı seçilen Donald Trump, ABD'nin yıllardır Ortadoğu'da yürüttüğü politikaları sert sözlerle eleştirerek; Suriye, Irak ve Libya'daki durumları hatırlattı ve Ortadoğu'ya Obama ve Clinton yönetiminde kan hakim olduğunu söyledi.

Trump, Amerika'nın Irak'a yaptığı müdahaleyi de eleştirdi. Irak'ın Saddam Hüseyin döneminde bugüne oranla çok daha iyi olduğunu söyledi.

"Saddam dönemi bugünkü durumdan çok daha iyiydi"

Yeni ABD Başkanı, Saddam döneminde Irak'ta terörist olmadığını ancak bugün Irak'ın teröristlerin antreman yaptığı ülkeye dönüştüğünü aktardı. Trump, "Ben Saddam'ın iyi bir adam olduğunu söylemiyorum, korkunç bir kişiydi. Ancak bugünkü durumdan çok daha iyidi."ifadelerini kullandı. Bugün Irak ve Libya'nın varlığından kimsenin söz edemediğini hatırlatan Trump, "Herşey tahribat oldu ne devlet kaldı ne de devlet kontrolü."dedi.

Dünya Saddam ve Kaddafi ile iyiydi

Muhabirin "Dünya Saddam Hüseyin ve Kaddafi ile daha iyi mi olacaktı? sorusuna ise "Yüzde yüz." diyerek cevap verdi.

Gazetecinin o dönem insan hakları ile ilgili sorunları hatırlatması üzerine ise Trump, insan hakları ile ilgili sorunların bugün eskiye oranla çok daha fazla olduğunu aktardı. Bugün insanların kafasının kesilip, boğularak öldürüldüğünü vurgulayan Trump, Saddam ve Kaddafi yönetiminde bunların yaşanmadığını savundu.

Konular: abd başkan, amerika, cnn, donald trump,

Yorumlar