DÜNYA

Düşen Rus uçağıyla ilgili flaş gelişme

Suriye'nin Lazkiye kentine gitmek üzere Rusya'nın Soçi şehrinden havalanan ve içerisindeki 92 kişiyle birlikte Karadeniz'e düşen Tu-154 tipi Rus askeri uçağına ait büyük parçaların bulunduğu belirtildi.

Düşen Rus uçağıyla ilgili flaş gelişme
AFP'nin haberine göre, Soçi'deki arama çalışmaları hakkında bilgi veren Acil Durum Bakanlığı'ndan bir yetkili, "Dalgıçlar, dün Karadeniz'e düşen uçağın gövdesini buldu" ifadesini kullandı.
Rus Aleksandrov Kızıl Ordu Korosu’nun 64 üyesini de taşıyan Tu-154 modeli yolcu uçağı dün Soçi’den kalkışından kısa süre sonra Karadeniz’e düşmüştü. Sekizi mürettebat, 92 kişi taşıyan uçaktan kurtulan olmamıştı.

Yeni doğan çocuğu sayesinde kurtuldu

Koronun başvokalisti Vadim Ananiyev'in ise çocuğunun doğumu sayesinde ölümden döndüğü ortaya çıktı.
Sputnik Türkiye'nin haberine göre, Russia Today'e konuşan Rus piyanist Denis Matsuyev, Ananiyev'in de çocuğunun doğması nedeniyle son anda uçağa binmekten vazgeçtiğini ve ölmekten kurtulduğunu belirtti.
Matsuyev, "Aleksandrov korosu tüm dünyada kültürümüzü yansıtan eşsiz bir topluluktu. Verdikleri konserler her zaman büyüleyiciydi. Trajediyi yorumlamak çok zor, içimizi acıtıyor. Korodakilerin çoğunu bizzat tanırdım. Aileleri ve yakınlarına başsağlığı diliyorum" dedi.

Konular:

Yorumlar