DÜNYA

FETÖ bir ülkede daha bitti

Tacikistan'da terör örgütü FETÖ'ye ait 'Diyalog Platformu' isimli kurum kapatıldı. FETÖ'cüler 'mali sıkıntılar yüzünden kapattık' dedi.

FETÖ bir ülkede daha bitti
Tacikistan'ın Duşanbe kentinde bulunan terör örgütü FETÖ'nün 'Diyalog' kurumu boşaltıldı. Kurumun devlet makamlarınca kapatıldığı belirtilirken, FETÖ'cüler, mali sorunlardan dolayı kurumu kendilerinin kapattığını iddia etti.

PARA SUYUNU ÇEKTİ

"Diyalog" üylerinden biri olan Nadir Odilov da, "Bu kurum, Tacikistan'da 9 yıl kültür, bilim ve eğitim alanında faaliyet gösterdi. Maalesef fon yetersizliği nedeniyle şimdi kapanıyor " sözleriyle, bu örgütün faaliyetlerinin ekonomik nedenlerden askıya alındığını iddia etti.

GEÇEN YIL OKULLARI DEVLETE AKTARILMIŞTI

FETÖ, Tacikistan'da ilk okulunu 1992'de açmıştı. Son 10 yılda bu okulların amaçlarına ilişkin tartışmalar ve kapatılmasına ilişkin talepler zaman zaman gündeme geliyordu. 'Şelale Eğitim Kurumları' isimli şirketin çatısı altında olan ve "Tacik-Türk Lisesi" ismini taşıyan okullar, başkent Duşanbe ve bazı şehirlerde faaliyet gösteriyordu.

Tacikistan'da geçen yıl, ülkede faaliyet gösteren ve FETÖ'ye ait Şelale Eğitim Kurumları'na bağlı okulların isimleri değiştirilmiş ve devlet lisesi haline getirilmişti.

Konular: fetö terör örgütü, Tacikistan,

Yorumlar