DÜNYA

FETÖ elebaşı Gülen'den ABD Başkanı Trump'a tehdit dolu mektup

Türkiye'de 15 Temmuz'da alçak bir darbe girişimine kalkışan FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, ABD Başkanı Trump'ı başkanlık koltuğuna oturmadan önce yazdığı mektupla tehdit etti.

FETÖ elebaşı Gülen'den ABD Başkanı Trump'a tehdit dolu mektup
Donald Trump’tan randevu talep eden ama kabul edilmeyince de bir mektup kaleme alarak ağabeylerine veren Gülen, mektubunda ABD’ye nasıl hizmet ettiğini uzun uzun anlatıyor.

Terörist başı Gülen, özellikle dünyadaki okullarda yürütülen faaliyetlerin Amerikan istihbaratının bilgisi dahilinde olduğunu ve bu okullardan ABD’ye ciddi bilgiler transfer edildiğini, bilgi akışını sağlama konusunda gelen taleplerin hemen hepsinin karşılandığını kaleme alıyor

FBI ve CIA itirafı

Ardından Türkiye’de yürütülen mücadelenin bir adalet ve demokrasi mücadelesi olduğunu, darbe ile kesinlikle ilişkilerinin olmadığı yalanına yer vererek ABD’de hizmet ettiği kurumlar arasında bir ayrım yapmadıklarının da (FBI ve CIA’i kastediyor) altını çizerek belirtiyor.

"Konuşurum" diyerek tehdit etti

Gülen mektubun bu kısmında Trump’a ince biçimde aba altından sopa da gösteriyor. Bu tehdit “Türkiye ve tüm dünyada ABD ile birlikte çalıştık. Hiçbir tarafta değilim. Ama hakkımdaki iddialar beni konuşturmak için ele geçirmek isteyenler tarafından ortaya atılıyor” sözlerinde saklı.

Yani “Beni teslim ederseniz konuşurum” mesajı vermekte.

"Bize sahip çıkın"

Terör elebaşı mektubunun sonunda kendisine sahip çıkılmasını istiyor ve “Eğer bize sahip çıkılırsa sizinle daha aktif bir şekilde çalışırız. Dünyanın dört bir yanındaki yetişmiş elemanlarımız da bu konuda hizmet sunmaya hazırdır” diyor.

Konular:

Yorumlar