DÜNYA

Fırat Kalkanı'nda 182 hedef vuruldu, 18 terörist öldürüldü

Suriye'nin kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik devam eden Fırat Kalkanı Harekatı'nın 149'uncu gününde, terör örgütü DAEŞ'e ait 182 hedef vuruldu, 18 terörist etkisiz hale getirildi. Koalisyon hava unsurlarınca üç hedef imha edildi.

Fırat Kalkanı'nda 182 hedef vuruldu, 18 terörist öldürüldü

Harekatın 149'uncu gününde, muhalif unsurlardan oluşan özel görev kuvvet gruplarınca, karadan ve havadan sağlanan yoğun ateş desteğiyle Suflaniyah ve Kabr al Mukri bölgelerinin ele geçirilmesine yönelik çalışmalara devam edildi.

Hedef tespit vasıtalarıyla belirlenen terör örgütü DAEŞ'e ait 164 hedef vuruldu. DAEŞ mensuplarınca kullanılan barınma yerleri, savunma mevzileri, komuta kontrol tesisleri, silah ve araçlar imha edildi.

Hava Kuvvetleri Komutanlığınca, El Bab, Bzagah ve Kabr al Mukri bölgelerindeki terör örgütü DAEŞ'a ait 18 hedefe hava harekatı düzenlendi. Hava harekatında, barınma yeri olarak kullanılan 16, karargah olarak kullanılan 2 bina imha edildi.

Muhaliflere destek sağlayan TSK unsurlarının, Bzagah ve Kabr al Mukri bölgelerinde tespit ettiği 3 DAEŞ hedefi, koalisyon hava unsurları tarafından imha edildi.

Rusya'dan El Bab'a hava harekatı

Rusya ile sağlanan mutabakat sonucu, El Bab bölgesinde, koordinasyon hattının güneyinde tespit edilen DAEŞ hedefleri, Rus jetlerince imha edildi.

Gün içinde, karadan ve havadan gerçekleştirilen harekatlar sonucu 18 DAEŞ'lı terörist etkisiz hale getirildi.

Konular: terörist, daeş, fırat kalkanı harekatı,

Yorumlar