DÜNYA

Fransa'daki saldırıyı DAEŞ üstlendi

Fransa'nın başkenti Paris'te dün gece düzenlenen ve 2 polisin ölümü ile 1 polisin yaralanmasına neden olan silahlı saldırıyı, terör örgütü DAEŞ üstlendi.

Fransa'daki saldırıyı DAEŞ üstlendi
Fransa'nın başkenti Paris'te Şanzelize Caddesi yakınlarda silahlı çatışma yaşanmış, kalaşnikofla düzenlenen saldırıda 2 polis hayatını kaybetmiş, bir polis de yaralanmıştı.

Saldırı ile ilgili Fransa Terörle Mücadele Bürosu soruşturma başlatmış, Fransa Devlet Başkanı Hollande saldırının ardından üst düzey yetkilileri olağanüstü toplantıya çağırmıştı.

Saldırıyı DAEŞ üslendi

DAEŞ‘in propagandasını yapan Amaq yayın organı Paris Champs-Elysees’de gerçekleşen saldırıyı DAEŞ'in üstlendiğini paylaştı.

Saldırıyı gerçekleştiren teröristin daha önce terör şüphesi ile fişlendiği öğrenildi. Teröristin 1977 doğumlu olduğu ve 16 yıl önce polislere yine saldırıda bulunduğu bildirildi.

İçişleri Bakanlığı, polis tarafından saldırganın evine ve arabasına arama yapıldığını bildirdi. Araba araması sırasında bomba imha ekibi getirtildi.

Paris’in sembol caddesinin hala polis tarafından kapatılmış durumda olduğu, bölge üzerinde de helikopterin uçuş yaptığı gözlemlendi.

Öte yandan saldırının caddenin 104. numarasında gerçekleştiği ve 102. numarada bulunan Türkiye turizm ofisi ve Yunus Emre Enstitüsünün çok yakınında olduğu açıklandı. Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande'nin önümüzdeki günlerde yapacağı seyahatleri iptal ettiği duyuruldu.

Konular: polis, fransa, daeş, saldırı,

Yorumlar