DÜNYA

Halepli çocuk: Ölecek miyim teyze?

Halep’te çocuk katili Esed rejiminin insanlık dışı saldırılarından birine maruz kalan Halepli bir çocuk, kendisini tedavi eden sağlık görevlisine, "Ölecek miyim teyze?" diye sordu.

Halepli çocuk: Ölecek miyim teyze?
Suriye'nin Halep kentinde 6 günden bu yana devam eden yoğun bombardıman sonucunda çoğu sivil 300’den fazla kişi öldü. Binin üstünde kişi de yaralandı.

Esed rejimi, saldırılarında zehirli klor gazı da kullandı. Klor gazına maruz kalan Halepli bir çocuk kendisini tedavi eden sağlık görevlisine o can alıcı soruyu sordu: Ölecek miyim teyze?

Hastaneler hizmet dışı 

Esed rejimi, müttefiki Rusya ve İran destekli Şii milisler ile beraber geçen hafta Halep’e yönelik yeni saldırı başlatmıştı. Kentteki hastaneler hedef alınan noktaların başında geliyor. Halep Sağlık Müdürlüğü, kentteki tüm hastanelerin hizmet dışı kaldığını açıklamıştı.

Yoğun bombardımana maruz kalan kentte muhalifler ile rejim arasında çatışmalar devam ediyor. Rejim güçlerinin, Halep’in güneyindeki Şeyh Seyid cephesinde ilerleme girişimleri devam ediyor. Rejim bu amaçla bu bölgeyi top atışlarıyla yoğun bir şekilde hedef alıyor.

Konular: rusya, soran çocuk, videosu, esed rejimi,

Yorumlar