DÜNYA

Hollanda seçimlerinde Türkler damga vurdu!

12 milyon 900 bin seçmen bulunan Hollanda’da genel seçimlerinde PvdA'dan ihraç edilen Türk milletvekillerinin kurduğu DENK Partisi, seçimde 3 milletvekilini garantiledi. Netanyahu'nun elini sıkmayan Türk kökenli  Tunahan Kuzu da meclise girmeye hak kazandı.

Hollanda seçimlerinde Türkler damga vurdu!
12 milyon 900 bin seçmen bulunan Hollanda’da genel seçimlere katılım oranı yüzde 80 olurken, açılan ilk sandıklara göre Türklerin kurduğu DENK Partisi 3 milletvekilini garantiledi.

PvdA'nın (İşçi Partisi) entegrasyon politikasına güvenoyu vermedikleri için ihraç edilen Türk milletvekilleri Tunahan Kuzu ve Selçuk Öztürk'ün kurduğu DENK Partisi'nin,seçimlerde 5 milletvekiline çıkacağı hesapları yapılıyor.

Katıldığı ilk seçimde milletvekili çıkarmayı başardı

Son yıllarda Hollanda'da Müslüman ve Türk karşıtlığının giderek artması üzerine sesi duyulmayan insanların sesini duyurmak için siyasi arenaya giren DENK'in katıldığı ilk seçimde milletvekili çıkarması önem arzediyor.

DENK Partisi 3 vekil kazandı

Hollanda'daki Türk asıllı Tunahan Kuzu ve Selçuk Öztürk'ün kurduğu DENK Partisi, 3 milletvekili çıkardı.

Son dönemde Hollanda'da artan Müslüman ve Türk karşıtlığına yönelik siyaset sahnesine adım atan DENK'in milletvekili çıkarması önemli görülüyor.

Netanyahu'nun elini sıkmayan Türk vekil

Türk kamuoyu Tunahan Kuzu'yu, 'Hollanda parlamentosunda Türkiye için tek başına saygı duruşunda bulunan vekil' ve 'Netanyahu'nun elini sıkmayan Türk vekil' olarak tanıyor.

Hükümet kurmak için 76 sandalye gerekiyor.(Tunahan Kuzu)

 

Konular:

Yorumlar