DÜNYA

Hollanda'daki köprüye Erdoğan'ın posteri asıldı

Cumhurbaşkanlığı Sisteminin resmi olmayan sonuçlarına göre Evet çıkmasının ardından Avrupa'daki bir çok Türk vatandaşı kutlamalara başladı. Hollanda'da yaşayan Türkler Erasmus Köprüsü'ne Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Onlar konuşur biz yaparız" posterini astılar.

Hollanda'daki köprüye Erdoğan'ın posteri asıldı
Hollanda'da Türk vatandaşları ellerinde Türk bayraklarıyla Türkiye’nin Rotterdam Başkonsolosluğu önünde toplandı.

Türk bayrağı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın resmi ile kutlama yapan vatandaşlar, sloganlar atarak sevinç gösterisinde bulundu.

Hollanda'daki Türklerin sevinci

Başkonsolosluk önünde toplandıktan sonra konvoy oluşturarak şehir turu atan Hollandalı Türkler ayrıca dev bir Türk bayrağı açıp, “Recep Tayyip Erdoğan" ve “En büyük Türkiye" sloganları attı.Sevinç gösterisine katılan vatandaşlardan Sefa Ünlü, "Bu sonuç Türkiye için iyi oldu, vatana ve millete hayrlı uğurlu olsun." derken, Erdoğan hayranı olduğunu belirten sonradan Müslüman olmuş Hollandalı Tevfik
Kaak ise "Cumhurbaşkanı kazandığı için çok mutluyum. Batı medyasının artık Türkiye hakkında yalan söylemeyi bırakması lazım." ifadelerini kullandı.Erdoğan'ın resmi asıldı: Onlar konuşur biz yaparız

Öte yandan Rotterdam kentinde bulunan Erasmus Köprüsü'ne Türk bayrağı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın resminin bulunduğu “Onlar konuşur biz yaparız” yazılı afiş asıldı. Bayrak kısa sürede polis tarafından kaldırıldı.

Konular: holanda, türkler, tayyip, erdoğan,

Yorumlar