DÜNYA

Hollanda'nın karın ağrısı belli oldu

Hollanda'nın, Türkiye'ye karşı aldığı skandal kararlar ve Türk bakanlara karşı ırkçı tutumunun arkasında yatan sebeplerinden birinin, İstanbul'da yapımı devam eden ve dünyanın en büyük havalimanlarından biri olacak olan 3. Havaalanı'nın gölgesinde ezilmek olduğu ortaya çıktı. Geçtiğimiz günlerde Hollanda devlet televizyonunda...

Hollanda'nın karın ağrısı belli oldu
Türkiye'ye karşı aldığı skandal kararlardan sonra diplomatik krize neden olan Hollanda'nın tüm dikkati İstanbul'a yapılan 3. Havaalanı'nda.

Hollanda devlet televizyonunda yayınlanan programda Amsterdam Havaalanı ile 3. Havaalanı karşılaştırıldı.

Hollanda Ekonomisi için çok önemli

Amsterdam Schiphol Havaalanı'nın önceki yıl 55 milyon yolcu ağırladığını söyleyen sunucu, bunun yüzde 40'ının yurt dışından geldiğini ya da transit uçuşların olduğunu söyledi.

İstanbul'u tehlike olarak gördüler

Schiphol Havaalanı'nın Hollanda ekonomisi için çok önemli olduğunu söyleyen sunucu, bunun bazı tehlikelerle karşı karşıya kaldığını belirtti.

Dubai'nin havacılık alanında geliştiğini aktaran sunucu bir tehlike olarak da İstanbul'u gösterdi.

3. Havaalanı tamamlanırsa...

İstanbul'daki havaalanının Schiphol'u geçtiğini belirten sunucu, İstanbul'da üçüncü mega havaalanının da yapılmaya başlandığına dikkat çekti.

Sunucu; "Bu Schiphol Havaalanı'nı konumunu daha da tehdit eder duruma gelecek."dedi.

Almanlar da '3. Havalimanı'ndan rahatsız!

Frankfurt Avrupa'nın en önemli aktarma noktalarından biri. 3'üncü Havalimanı bu konuda Almanya'ya ciddi rakip olacak. Doğu'ya uçuşlarda en önemli aktarım merkezi İstanbul olacak. Frankfurt Havalimanı'nı işleten Fraport şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı Schulte, İstanbul'a yapılacak 3. havalimanının kendileri için üstesinden gelinmesi gereken bir sınama olacağını söyledi.

Konular: Hollanda, Rutte, wilders,

Yorumlar