DÜNYA

İspanya'da küçük bir orduya yetecek kadar kaçak silah yakalandı!

İspanya polisi, Avrupa Polis Ofisi (Europol) ile iş birliği içinde yaptığı operasyonlarda 10 binden fazla silah ele geçirdi.

İspanya'da küçük bir orduya yetecek kadar kaçak silah yakalandı!
İspanyol polis teşkilatının internet sayfasından duyurulan açıklamaya göre İspanya'nın Bizkaia, Girona ve Cantabria kentlerinde Ocak ayında yapılan operasyonlarda ele geçen silahların arasında 9 bin CETME marka otamatik tüfek, bin tüfek ile 400 Howitzer topu ile uçaksavar silahları, el bombaları ve tabancalar bulunuyor.

İç savaş çıkarma hazırlığı mı?

İspanyol polisi, ​silahların ülkede çıkarılmak istenen bir iç savaşa hazırlık olduğu ve dış destekli terörist gruplara satılmak üzere hazırlandığından kuşkulanıyor.

Ele geçen silahlara, 2014 yılında Belçika'nın başkenti Brüksel'de dört kişinin ölümüyle sonuçlanan yahudi müzesi saldırısının ardından başlatılan araştırma sonucu ulaşıldığı belirtildi.

Olayla ilgili beş kişinin gözaltına alındığı açıklandı.

Estas son las +10.000 armas de guerra, localizadas en BizKaia, Girona y Cantabria, a raíz de atentado contra museo judío en Bruselas en 2014 pic.twitter.com/wHSC0F7W5n

— Policía Nacional (@policia) 14 Mart 2017

ABD'nin Suriye'ye gönderdiği Howitzer topları 

Mart ayının ilk günlerinde, ABD'nin Rakka operasyonu için 400 deniz piyadesinin bölgeye gönderileceğini açıklamasının ardından yoğun bir askeri sevkiyat başlamış, Suriye'nin Kamışlı bölgesinde Washington yönetiminin gönderdiği Howitzer toplarının görüntüleri sosyal medyada büyük yankı uyandırmıştı.

 

Konular: howitzer, cantabria, 10 bin silah, terörist,

Yorumlar