DÜNYA

Joe Biden sahaya Clinton için indi

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, Demokrat Parti başkan adayı Clinton'ın Pensilvanya eyaletinin Scranton kentinde mitingine katıldı.

Joe Biden sahaya Clinton için indi
ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, Cumhuriyetçilerin adayı emlak kralı Donald Trump'ın ABD başkanlığı için gerekli niteliklere sahip olmadığını kaydederek, Hillary Clinton'a desteğini açıkladı.

Biden, ABD'nin ilk kadın başkanının kadınlar ve genç kızlar üzerinde büyük bir etkiye sahip olacağını belirterek, "Bu onların hayatlarını değiştirecek." ifadesini kullandı.

Hillary Clinton'ı uzun yıllardır tanıdığına vurgu yapan Biden, "zeki" ve "zorlu" olarak tanımladığı ABD'nin ilk kadın başkan adayı olan Clinton'ın çalışan ve orta sınıfın hayatlarını iyileştireceğine inandığını dile getirdi.

Biden, "Bu seçimde size yardım edebilecek sadece bir tek kişi var ve o da Hillary Clinton." dedi."TRUMP'A GÜVENİLEMEZ"

Trump'ın orta sınıfa ilişkin hiçbir fikri bulunmadığını ifade eden Biden, iş adamının ayrıca ulusal güvenlik ve dış politika için tehlikeli bir aday olduğuna işaret etti.

Biden, Trump'ın dış politika deneyimi olmadığı gibi uluslararası meseleleri öğrenmeye de niyetli olmadığını anlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Beni hayrete düşüren de Trump'ın öğrenmek istemeyişi. Bu adam tam anlamıyla, bütün yönleriyle ABD'nin başkanı olacak gerekli niteliklere sahip biri değil."

ABD'nin nükleer kodlarının Trump gibi birine emanet edilemeyeceğini vurgulayan Biden, "O bu kodu bilecek kalifikasyonlara sahip biri değil. Ona güvenilemez. Donald Trump’ın ABD’nin başkanı ve başkomutanı olmaya nitelikli biri olmadığına dair hiçbir şüphe yok." ifadesini kullandı.

ABD'nin 45'inci başkanını belirleyecek başkanlık seçimi 8 Kasım'da yapılacak.

Konular: cumhuriyetçi, Hillary Clinton, Joe Biden, pensilvanya,

Yorumlar