DÜNYA

Katil Esed yine çocukları vurdu

Esed rejiminin, Suriye'nin başkenti Şam'ın kuzeydoğusundaki Duma ilçesi ve Haresta semtine yaptığı saldırıda 2'si çocuk 3 kişi öldü, 20 kişi yaralandı.

Katil Esed yine çocukları vurdu

Suriye'nin başkenti Şam'da, Beşşar Esed rejiminin muhaliflerin kontrolündeki bölgelere düzenlediği saldırılarda, çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. 

AA muhabirinin sivil savunma yetkililerinden aldığı bilgiye göre, Suriye ordusuna ait topçu birliklerinin Şam'ın kuzeydoğusundaki Haresta semtine düzenlediği saldırılarda 2'si çocuk 3 kişi öldü, 20'si yaralandı. Yaralıların, semtteki sahra hastanelerinde tedavi altına alındığı belirtildi. 

- Duma'ya "napalm bombalı" saldırı

Sivil savunma yetkilileri ayrıca rejime ve Rusya'ya ait savaş uçaklarının başkentin Doğu Guta bölgesindeki Duma ilçesinde de sivillerin bulunduğu bir bölgeyi yoğun şekilde bombaladığını bildirdi.Yakıcı napalm bombalarının kullanıldığı saldırıda çok sayıda ölü ve yaralı olduğunu ifade eden yetkililer, sivil savunma ekiplerinin bombardıman sonucu çıkan yangınları söndürmeye çalıştığını aktardı.

Esed güçlerinin, Haresta'da bir anaokuluna dün düzenlediği saldırıda 8 çocuk yaşamını yitirmiş 15 kişi yaralanmıştı.Suriye'nin yoğun bombardımana ve kanlı saldırılara maruz kalan bölgelerinden Duma'da rejime ait savaş uçaklarının, 16 Ağustos 2015'te bir pazar yerini bombalaması sonucu 115 kişi hayatını kaybetmiş, yaklaşık 300 kişi yaralanmıştı.

Suriye'de Rusya ve rejime ait savaş uçakları, başkent Şam'ın Duma ilçesinde yerleşim yerine düzenlediği hava saldırısında ölü ve yaralıların olduğu bildirildi. Saldırı sonucu bir binada yangın çıktı. 

Konular: rejim, şam, esed, suriye,

Yorumlar