DÜNYA

Katil İsrail askerleri iki Filistinliyi katletti

Katil İsrail askerleri, Batı Şeria'nın kuzeyinde ve Nablus şehrinin güneyindeki Zater kontrol noktasında iki Filistinliyi vurarak katletti.

Katil İsrail askerleri iki Filistinliyi katletti
İsrail Polis Sözcüsü Luba Samri, yaptığı açıklamada, İsrail güçlerin şüpheli olarak nitelendirdiği ve gözaltına almak istediği gencin, Tefvah kavşağında otobüsten inerek, güvenlik güçlerine doğru hızlı adımlarla ilerlediğini iddia ederek "bıçaklı saldırı girişiminde bulunduğunu" öne sürdü.

İsrail askerlerinin Nablus'taki Filistinli genci katlettiği ana ait görüntüler o an yoldan geçen Filistinli bir vatandaş tarafından kaydedildi:

18 yaşındaki Filistinli de katledildi

İsrail güçlerinin açtığı ateş sonucu Filistinlinin olay yerinde hayatını kaybettiğini ve soruşturmanın sürdüğünü belirten Samri, öldürülen kişinin Kalkilya kentinde oturduğunu ve 18 yaşında olduğunu ifade etti.

Öte yandan, Filistin Sağlık Bakanlığı, Nablus kentinin güneyinde yer alan Zater kontrol noktasında İsrail güçlerinin ateş açması sonucunda bir Filistinlinin hayatını kaybettiğini kaydetti.

İsrail güçlerinin, "bıçaklama girişiminde bulundukları" iddiasıyla Filistinlilere karşı düzenlediği saldırılarda son zamanlarda yaşanan artış dikkati çekiyor.

Konular:

Yorumlar