DÜNYA

Merkel'den Clinton'a milyonluk bağış

Almanya Başbakanı Angela Merkel’in vatandaşların ödediği vergilerden kullanılan parayla ABD'de başkanlık yarışında Trump'a kaybeden Hillary Clinton'a 5 milyon dolar bağış gönderdiği ortaya çıktı.

Merkel'den Clinton'a milyonluk bağış
ABD'de seçim sonuçları sonrasında Trump'ın başkan olmasıyla panik yaşayan Merkel’in ekibi, bahaneler uydurdu. Daha önce ortaya çıkan haberlerde de terör örgütü FETÖ'nün elebaşı Fetullah Gülen'in de Clinton'a yüklü bir miktar bağış yaptığı ve seçimlerden Clinton'ın mağlup ayrılması sonucu panikleyip yeni başkan Trump'a yanaşmaya çalıştığı ortaya çıkmıştı.

Paralar vatandaşların vergilerinden alındı
 
Almanya vatandaşlarının ödediği vergilerle yapılan bu bağış Almanya'da tartışma yarattı. Alman hükümeti ise bağışın, vakfın küresel iklimi korumak için yaptığı çalışmalara yardımcı olması amacıyla gönderildiğini açıkladı.

 Merkel'in partisi Hristiyan Demokrat Birlik'ten eski milletvekili ve yurttaş hakları aktivisti Vera Lengsfeld kişisel blogunda "Açıkça görülüyor ki Alman vergi mükellefleri farkında olmadan Clinton'ın seçim kampanyasını finanse etti" diye yazdı. Bağış haberini ilk duyuran basın organlarından Die Welt gazetesi de "Neden Almanya ABD'deki seçim kampanyasını finanse etsin ki?" diye sordu..

Konular: Hillary Clinton, fetö, Angela Merkel, almanya,

Yorumlar