DÜNYA

Musul'a son 11 kilometre

Musul'un terör örgütü DAEŞ'ten kurtarılması için başlatılan operasyonlar sonrası 9 köyü DAEŞ'ten temizleyen peşmerge güçlerinin komutanı Kalahi, Musul'a 11 kilometre mesafede olduklarını söyledi. Kalahi, çıkan çatışmalarda onlarca DAEŞ militanının öldürüldüğünü ifade etti.

Musul'a son 11 kilometre
Peşmerge Güçleri Generali Juku Muhammed Kalahi, terör örgütü DAEŞ'in onlarca militanının Musul'u özgürleştirme operasyonun hazırlıkları çeçrevesinde Peşmerge güçleri tarafından öldürüldüğünü söyleyerek, Musul'a 11 kilometre mesafede olduklarını ifade etti.

Musul ile mesafe 11 kilometre

Rus Sputnik'te yer alan habere göre Kalahi, "El Şeyh Hamis, Kazkan, Şakuli köylerindeki çatışmalarda onlarca DAEŞ militanı öldürüldü. Şu anda Bartella kentine 1 kilometre uzaklıktayız" dedi. General Kalahi, El Kuveyr ve El Hazer kasabalarındaki çatışmalarda da Irak ordusu ve müttefiklerinin zafer kazandığını, DAEŞ militanlarının öldürüldüğünü kaydetti.

Kalahi, bazı köylerin özgürlüğüne kavuşmasının ardından Kürt güçlerinin Musul ile mesafeyi 11 kilometreye kadar düşürdüğünü vurguladı.

Konular: 11 km, ıkby, daeş, açıklama,

Yorumlar