DÜNYA

NATO'dan flaş 15 Temmuz açıklaması

Türkiye'ye ziyarete gelen NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg 15 Temmuzla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Ayrıca Türkiye Rusya ilişkilerinin de gelişmesinden memnun olduklarını söyledi.

NATO'dan flaş 15 Temmuz açıklaması
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Ankara'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'la görüştükten sonra gündeme ilişkin soruları cevaplandırdı.15 Temmuz'daki hain darbe girişiminin ardından ilk kez Türkiye'yi ziyaret eden Stoltenberg, NATO'nun bu girişimi kınadığını yineledi.

NATO'DAN TÜRKİYE'YE DESTEK

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, "Dışişleri Bakanı ile darbe girişiminin ilk saatlerinde görüşmüştük Türk demokrasisine yönelik bu saldırıyı kınadığımızı, NATO ve Türkiye dayanışmasının altını çizmiştik.Ülkelerimiz herhangi birinde demokrasiyi hedef alan her türlü saldırı, ittifakımızın mutlak temeline yapılmış bir saldırıdır Türk halkının darbe girişi karşısında durmasını sokaklara dökülmelerinni ve savunmalarını etkilenerek karşıladım. NATO'nun Türkiye'ye bu zorlu zamanlarda tam anlamıyla desteği mevcuttur" şeklinde konuştu.

DAEŞ'E KARŞI MÜCADELE DEVAM EDECEK

Türkiye'nin DAEŞ'le mücadele çabalarını memnuniyetle karşıladıklarını belirten NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, "Türkiye'nin kendini savunma hakkı vardır. NATO ve müttefikleri koalisyon güçlerini destekliyor. DAEŞ'e karşı mücadelede desteği sürdüreceğiz" dedi.

TÜRKİYE RUSYA İLİŞKİLERİNDEN MEMNUNUZ

Ayrıca, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türkiye ile Rusya arasındaki ilişkilerin gelişmesinden de memnun olduklarını söyledi.


Konular: mücadele, nato, terör, rusya,

Yorumlar