Nicolas Sarkozy hakkında yeni soruşturma açıldı

Nicolas Sarkozy hakkında açılan yeni soruşturmayı değerlendirdi.

Dünya 06.10.2014, 23:20 24.04.2018, 12:26
Nicolas Sarkozy hakkında yeni soruşturma açıldı

Fransa eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, hakkında açılan yeni soruşturma için "kararlılığımı artırdı" dedi

Başkent Paris'in güneybatısındaki Velizy'de miting düzenleyen Sarkozy, 2012 seçim kampanyasında yapılan harcamalarla ilgili hakkında açılan soruşturmayı değerlendirdi. Sarkozy, "Şikayet etmiyorum. Bütün iddialara cevap vermeye devam edeceğim. Bu soruşturma kararlılığımı artırdı çünkü adaletsizliği ve yalanı sevmem" dedi.

Hakkında açılan davalarla ilgili 22 saat gözaltında kaldığını, 4 kez ifadesinin alındığını hatırlatan Sarkozy, "soruşturmalar neticesinde aklanarak insanların güveninin kazandığını" vurguladı. Libya'nın devrik lideri Muammer Kaddafi'nin seçim kampanyasını finanse etmediğini savunan Sarkozy, bir gazetecinin kendisi hakkındaki ifadeleri yüzünden soruşturma geçirdiğine dikkati çekti.

Öte yandan Sarkozy, Fransa'da çocukları olmayan veya çocuğuna genetik bir hastalık geçirme riski bulunan çiftlere sınırlı ve kontrollü yapay döllenme hakkı veren yasayı eleştirdi. Sarkozy, yasanın "yobazlığın bir sembolü" haline geldiğini belirterek, "Aile basit bir tercihten öte hayati bir gerekliliktir. Biz aileyi savunuyoruz. Bu şekilde çocuk sahibi olmak, çılgınca bir şey" dedi.

Dün Paris'te düzenlenen gösteride onbinlerce kişi, "yapay döllenme" ve "taşıyıcı anne" yöntemiyle bebek sahibi olunması ile ilgili yasaya tepki göstermişti. 

Yorumlar (0)
19°
açık
Namaz Vakti 30 Mayıs 2020
İmsak 03:33
Güneş 05:28
Öğle 13:07
İkindi 17:05
Akşam 20:35
Yatsı 22:21
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P